Oğlumun Yerleri Yalaması Doğal Bir Şey Mi?

kedigibiyiz

Bebeğim son zamanlarda yerleri yalamaya başladı, arada gdip montumu yalıyor. Normal bir davranış mıdır? Vileda yaptıktan sonra başldı biraz da ya da bennöyle düşünüyorum. Çiçek kokulu bi temizleyici kullanıyorum ilgisini mi çekiyor acaba? İlk yaptığında biraz yaladı ben de engelledim daha ıslak olduğu için ama o günden beri yalıyor sürekli :)

9 CEVAP

Sudeckmkc

Kullandığınız temizleyicide amonyak miktarı fazlaysa yapabilir. Benim de kedim mutfak tezgahını çamaşır suyuyla sildikten sonra gidip üstünde yuvarlanıp yalıyordu. Veterinerimiz amonyaktan olduğunu söyledi. Amonyak miktarı az olan daha hafif bir şey deneyebilirsiniz :)

Zynpkck

Benim kedimde elimi kremledikten sonra yalamaya çalışıyo fakat izin vermiyorum zehirliyebilir sonuçta sizde müsade etmeyin :)

Gul36

Kullandığınız temizlik maddesini değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Daha sağlıklı bir şey olursa içiniz de rahat eder hem.

Ayseghoul

Sağlıklı bir temizlik ürünü olarak Viking marka ürünlerini tavsiye ederim. Toksik kimyasal içermiyor ve çevreye duyarlı bir firmanın ürünleri, bu sebeplerden ötürü ürünler pati dostu. A101lerde yer, banyo, mutfak temizliği için çeşitleri uygun fiyatla satılıyor. Hepinize denemenizi ve ürünler hakkında okumanızı öneririm.

kedigibiyiz

Teşekkürler öneriniz için

mayacat

Benim kedim de aynı şeyi yapıyor

kedigibiyiz

Uğraşıyorum müsade etmemeye umarım huy haline gelmez :)

Ayseghoul

Kedimiz köpeğimiz yaladığında, parkede yuvarlandığında aklımız daha az kalır en azından diye önermek istedim. Patili günler :)

izmir_pet

bi sure yerleri sirkeli suyla silebilirsiniz elma sirkesi mesela. Hem yalasa da bisey olmaz. Hem de yalamaz saniyorum :)