Yavru Kedimin Isırma Alışkanlığından Nasıl Vazgeçtirebilirim?

jingjing

mehaba

kedim dün itibariyle 3 aylık oldu . 1 aydır bizimle yaşıyor . hala kendini pek sevdirmiyor ama yanımızda oynuyor uyuyor . her neyse oyun oynarken oyuncakla oynamamıza rağmen hep elimizi ısırıyor , (önceden tırmalıyordu veteriner tırnaklarını kestirdi de rahatladık) . elimizi ısırınca oynayaı bırakıyoruz ama sonra ısırmaya devam ediyor . veteriner tavsiyesiyle elime limon sürdü . ilk başta gerçekten ısırmayı bıraktı ama şimdi ona da alıştı hatta bayıla bayıla yalıyor :D?? kedimi ısırmaması için başka ne yapabilirim? ya da kendiliğinde ne zaman ısırmayı bırakır?

17 CEVAP

abiuzun

Dişlerinin değişim dönemi olduğu için ellerinizi kaşıyıcı olarak görecektir her bu ısırması sırasında hayır diyip elinizi ciddiyetle çekerseniz ve bu tepkinizi devam ettirirseniz vazgeçebilir

Kazim1980

Kediniz sizi her ısırdığında sizde onu ısırın. Bir noktadan sonra ısırmaya cürret edemez.