Dışarı Çıkmak İstiyor, 2.Kedi Almak

lilch

Kedim evde çok sıkılıyor, kapıda içli içli miyavlamayı öğrendi o kapıda miyavladıkça bizim de içimiz acıyor bırakıyoruz, bahçeli bir sitede yaşıyorum sitenin bahçesinde oynuyor filan ve miyavlatarak kapı açtırmaya çok alıştı. Tamam sorun yok bahçede olmasında ama artık diğer kedilerin peşine takılmaya başladı. Bizim sitenin kedileri pek arkadaş canlısı değil. Bizimki onların peşinden gittikçe onlar da kaçıyor... Bu yüzden sürekli yan sitelerden telefon geliyor(tasmasında numaram yazıyor) artık korkmaya başladım arabanın altında kalır, bi kediden dayak yer ya da gider gelmez diye... 7 aylık kendisi. Napabilirim gitmemesi için? Bir kardeş almayı düşünmedim değil ama bu dışarı sevdasından kurtulmasını istiyorum zaten önümüz de kış... Yardımcı olursanız sevinirim

3 CEVAP

pistan32

Aynı "Dışarı sevdası"bizimkindede vardı.Gene bir gün kızgınlıktayken sokağa kaçıp çifleşti ve nur topu gibi üc yavrusu oldu.İkisini sahiplendirdik biri bizimle.(çifleşmeseydi sokaktan sahiplenmeyi düşünüyordum)Bebekler iki aylık olduktan sonra tekrar kızgınlığa girmesini beklemeden kısırlaştırdım.Şuan dışarı çıkma isteği yok.Bundan sonrada olmayacağını düşünüyorum.Yani bence ikinci kedi ve kısırlaştırma kedinizi eve alıştırmak için kesinlikle gerekli.Tabi monoton bir hayattan ziyade ona her gün süpriz yapmak onu eve daha çok bağlar.Kutu,ödül maması,farklı oyuncaklar vb.

Elifmuzeyyen

Dışarıya çıkartmayın nolur ya. Ben dışardaki kedilerime evde yuva bulmaya çalışıyorum bulamadığım her dakika ölümle burun burunalar. Ev varken sirf miyavliyor diye aciyip sokağa göndermeyin bahçeli de olaa site de olsa ev gibi güvenli değil. Bir kedi daha sahiplenin gerekli bütçeye ve ilgilenme olanağına sahipseniz ama dışarı kontrolsuz çıkartmayın

Cldkgkcs

O baya alışmış dışarıya ama.. İnşallah çözebilirsiniz hepimiz kıyamıyoruz malesef çocuk gibi ağlayıveriyolar :)