Kedi Alerjisi Çıktı, Sahiplendirmemiz Lazım, Çözümü Yok Mu ?

chibiilkay

Annemin kediye alerjisi çıktı ve ağır bir astımı var. Babamın göğsü ve yüzü kızarmaya başladı. Çok sevdik alıştık ama kedi büyüdükçe belirginleşiyor.. Kedi Alerjisinin bir çözümü yok mu? Sahiplendirmek zorunda kalacağız..

26 CEVAP

chibiilkay

Teşekkür ederim çok düşüncelisiniz :) Ben de o yüzden kuzenime verdim. Annemle babam kediyi hiç istemiyorlardı, dokunmuyorlardı. Sonra yavaş yavaş kedi onları ele geçirdi. İkisi de koca koca insanlar çok bağlanmışlar. Bana kızıyorlardı kedi için ağlıyosun diye şimdi ikisinin de gözü doluyor. Bu hayvan sevgisi çok tatlı bir şey ya, insan ruhunu temizliyor bence..
Bu hastalıklar, parazitler olmasa keşke doğadaki tüm hayvanlara her istediğimizde sarılsak öpsek hiç mesafemiz olmasa keşke :D

izmir_pet

aynen oyle cok guzel anlattiniz:) insallah pisinizin cok guzel saglikli mutlu bi hayati olurr:))

chibiilkay

:'(((

Ayseghoul

Yani halihazırda ilaçları var farklı rahatsızlık sebepli, ona ek olarak alerji ilacı demek istedim. Bir dolu alerji ilacı değil, yanlış anlaşılma olmasın da :)

TarcinAyse

Bu alerji zamanla ortaya çıkabilen bişey mi

TarcinAyse

Klavye azizliğinden kelimeler hep değişmiş. Bakım ve aşı konularında problem yok. Öpmenin ne gibi sakıncaları olabilir?

Zynpkck

Ya benimde tüye toza alerjim var ilerde dahada kötüleşirmi

TarcinAyse

Annem öpme o kadar iş açarsın başına diyor da. Nefes yoluyla ciğerlere gidip zarar vermesi mümkün mü peki? Sonuçta kediler tüy döküyor ve bilmeden de olsa soluyoruzdur yada yutuyoruzdur.

minnoskoss_123

Çok tatlıymış:) Bu tatlılıkla kolayca yuva bulur diye düşünüyorum:) Maalesef şuan imkanım yok ama bence siz ilan verin daha kolay olur.

TarcinAyse

ben zaten öpmeden duramıyorum. günde kaç defa öptüğümün sayısını ben bile bilmiyorum. annem sürekli öpme diye uyardığı için aslı astarı nedir diye merak etmiştim. teşekkürler cevabınız için.

chibiilkay

Evet ben de bilmek istiyorum. Arkadaşlar çok yararlı bilgiler yazmış çok teşekkür ederim. Annem çok üzüldü kediyi kuzenime verdim. Geri almak istiyor ama annemin hastalığı da basit bir şey değil özel tedavi görüyor.. Ama çok üzüldü, bunu kontrol altına almaya çalışmayı düşünüyoruz..
Alerji için Kum ve Mama önerisini ben de merak ettim, paylaşırsanız ben de çok sevinirim.