Hasta Kedinin Beslenmesi

cezzar_ky

Kedim Bombay ancak melez, kabarık tüylü, yer yer koyu kestane kahverengi olan bir kedi. Yavruyken sahiplendim. Büyüyünce başkasına sahiplendirdim onun kendi iyiliği için , ben öyle düşünmüştüm neyse alan kişi 10 gün sonra getirdi . O günden 3-4 gün sonra kedimde göz iltihabı oldu, antibiyotik damla pomad herşeyi yaptim mama yemedi keyifsizleşti robot gibiydi , burnu akıyordu araştırdım kedi nezlesi çıktı , Aklovir tablet kullandım , mama yemeye başladı akıntısı azaldı ama göz iltihabı azalmadi , belediyenin hayvan veterinerine götürdüm bir gözü iyileşti sonra 2 si birden tekrar başladı kör olma noktasına gelmişti , tekrar götürdüm ne yaptılar bilmiyorum daha iyi oldu baktım yine başlayacak vigomox damlaya başladım ve tamamen geçti, simdi de sarı sarı kustu elime aldığımda urperdim çorba gibiydi ölü nerdeyse . Zorla siranga ile bebek maması ile besliyorum . Veteriner kesin birşey söylemedi şu şu mamayi al yer dedi ama kedinin kolunu kaldıracak hali yok. Ne yapmam lazım tavsiyeleriniz neler. Süreli veteriner e gösterecek durumum yok onu belirteyim.

9 CEVAP

Elifmuzeyyen

Bizimkilerde de kedi nezlesi belirtisi vardi siringa ile zorla besliyorduk birini kurtaramadik veterinere goturmemize ragmen defalarca. Yok igne yok antibiyotik igne falan yapti ama gram duzelme yoktu. Ben de buraya yazdim burdan doktor birisi sagolsun ilgilendi azro surup söyledi bana polivit surup onerdi bir de. Ayrica vetmate uygulamasindaki vete de sordum o da azitro surubu soyledi aynisi turevi yani. Aile hekimine yazdirmadan alinmiyodu hemen gittim tabi yasimdan dolayo 22 yaşında oldugum icin surup olmaz dedi sonra kedime istedigim icin yazamam falan bir suru bisiler dedi neyse zorla aldim azomax hapi. Bir tanesini kirip siringaya koydum su kattim cozdurdum verdim bitene kadar. Surup alirsaniz 5 gun 1 cc vericeksiniz poliviti de 10 gun 1 cc yine. Vetmatedeki hekime bahsedince surup alamadigimi hapi bitene kadar verin dedi cok şükür kedim kendi yiyip iciyor artik zayif yine ama hiriltisi vardi burnu akiyodu yemiyodu.

Elifmuzeyyen

Goz icin exocin goz damlasi kullanabilirsiniz vetten ogrendigim bir ilactir ayrica tobrased goz kremi alin ya da terramycn alin hepsi is gorur veya tobradex goz damlasi alin kremle yalnız tobradexle tobrasedi vermiyorlar aynisinin kremi ve damlasi diye. Sipragut da alabilirsiniz goz damlasi onu da kedisi olan eczaci tanidigimiz dedi. Gentagut onadron gibi damlalar da ise yariyor ama en cok ise yarayani ozellikle iltihaplarda terramycn goz kremi. Kurutuyor iltihabi ve gozun yapismasini önlüyor

Elifmuzeyyen

Viral bir hastalik olabilir bocek yedigi icin bu sekilde olecegini sanmiyorum bocek veya sinekteki mikrop da tetiklemis olabilir keske basinda bekleyip 45 dakikanin gecirmeseydiniz 45 dakika az bir zaman degil baska bir veterinere goturseydiniz bbelki dustugu icin ic kanama oldu. Üzüldüm beklememek gerekliydi bence bu durumda

kedigibiyiz

Umarım kısa zamanda toplanırsınız. Mesajınız aklımdan hiç çıkmıyor çok acı

Elifmuzeyyen

Goz icin exocin goz damlasi kullanabilirsiniz vetten ogrendigim bir ilactir ayrica tobrased goz kremi alin ya da terramycn alin hepsi is gorur veya tobradex goz damlasi alin kremle yalnız tobradexle tobrasedi vermiyorlar aynisinin kremi ve damlasi diye. Sipragut da alabilirsiniz goz damlasi onu da kedisi olan eczaci tanidigimiz dedi. Gentagut onadron gibi damlalar da ise yariyor ama en cok ise yarayani ozellikle iltihaplarda terramycn goz kremi. Kurutuyor iltihabi ve gozun yapismasini önlüyor

cezzar_ky

Kedi malesef 21.00 civarı öldü. Gözleri düzelmişti. Neden oldu anlamadım. Çözemedim. Ya alan kişi bir takım yanlış şeyler yaptı , yada böcek vs yediği için zehirlendi yada üşüttü. Cuma günü bahçede tırnak büyüklüğünde böcek yakalamaya çalışıyordu yedi mi yemedi mi bilmiyorum başka işle meşguldum . Yavru olduğu dönemde de sinek vs yakalayıp yediğini çok gördüm müdahale ettiğim zaman oldu ama her anına edemedim tabi .cuma günü en son mamayi yediği gün.sonra yemedi , dün bu kadar kötü bir durumu yoktu . Bugün bir anda kötüleşti , ölmeden önce kalkıp biyere gitmeye çalışmış hafif yüksekten düşmüş sonra başında bekledim yaklaşık 45 dk içinde öldü. Gündüz şırınga ile icirdigim vitamin ve bebe bisküvisini kustu yattığı yere , sonra çok az tuvaletini yaptı ve öldü...

cezzar_ky

thiocilline pomad ve gentagut kullandım çok az fayda saglamislardi Enson vigomox fayda sagladi

kedigibiyiz

Başınız sağolsun çok üzüldüm

izmir_pet

ya allahim okuyamiyorum bile yaa nasil aci verici bi durum yaaa. Keske elimizden gelse her canliyi yasatabilsekk. Ne dicegimi de bilemiyorum