Acil Yardım Balığım Yüzmüyor

Dila2003

Kaç gündür balığım yüzmüyor akvaryumunun dibinde yatıyor nolur yardım edin bence hamile olabilir lütfen cevap yazın

11 CEVAP

huseyinbb

resim paylaşman mümkünse yardımcı olabilirim

Pet_deniz

Petshop'a felan götürüp sorman lazım

Akitamaya

Benim Serdar abim balık doğurturuyor sadece nefes aldırma

FParadox

Türü ne? Balığın dış yüzeyinde farklılık varmı kızarma soyulma vs. Hatta mümkünse resim atabilirseniz daha kolay yardımcı olabiliriz

Ubernova

Balıklar konusunda kısıtlı bilgiye sahibim ancak meraktan balik bakımı ve sorunları ile ilgili yazilar okumuştum zamaninda. Hatırladığım kadarıyla yazacağım yine de bir uzmana danışın. Balık eger hareketsizse:

  1. eğer fanusta bakiyorsaniz balik oksijensiz kalmış olabilir(suyu kirlenmiş olabilir)

  2. kış ayına giriyoruz havalar soguyor her ne kadar evinizde kombi, ısıtıcı, soba vs olsa da akvaryumlar icin Isıtıcılar satılıyor eger ki balığa fanusta bakıyor ve bir ısıtıcısı yoksa soguktan olabilir. Isıtıcı edinmeyi düşünün.

  3. Enfeksiyon olabilir.
    Bir uzmana danismaniz baliginiz ve sizin icin faydali olacaktir.
    Balık bakımı ve beslenmesi ile ilgili daha fazla bilgi ve deneyimli insanlardan yardım alabileceginiz sadece baliklar için olan web siteleri ve forumlar var. Eger oralara da danisirsaniz daha sağlıklı bilgi edinebilirsiniz.
    Bu arada balık ekspertlerinin hep söylediği/uyardigi bir konu var, o da şu; baktığınız balik beta balığı olsa bile asla ama asla fanusta bakmayın. Maddi durumunuz hazir bir akvaryuma yetmiyorsa camcida cam kestirip akvaryum icin kullanilan sagliga zararsız olan silikonlarla kendi akvaryumunuzu yapin yada yaptirin camcida kendi aldiginiz silikonla. Ve mutlaka hava filtresi ve isiticisi olsun japon veya beta balığı olsa bile.

Dila2003

şimdi şöyle o balığım öldü zaten de şimdide japon balıklarmın farklı yerlerinde beyazcıklar çıktı sarı japon balığının üstünde gün gittikçe şişen beyaz bir şey çıktı birde diğer japon balığında sırt kısmında beyazlık çıktı ya bu ne böyle hepsi öüyor 10 tane balıktan 4 tane kaldı

Dila2003

ve sanki pulları dökülüyor gibi

FParadox

Büyük ihtimal mantar olmuşlar dış parazit tedavisi uygula diyeceğim ama önce kaç lt akvaryumun Ve bir kaç resim paylaşman mümkün mü

Dila2003

annemde 2-3 sene balık baktı oda mantar dedi

Dila2003

resim paylaşabilir akvaryumun orta boy çok küçük değil

Dila2003

resim gönderilmiyor dış parazit ney nasıl yapıcam