Yeni Sahiplenilen Yetişkin Kedinin Aşı Takvimi

srfsnn17

Öncelikle merhabalar.Halihazırda 4 aylıkken sahiplendiğim ve şuan 8 aylık olan çok oyuncu bir scottish fold kedim var.Bütün aşıları aksatmadan yapıldı karneye işlendi.Fazlasıyla oyuncu kendisi ve yanına hem arkadaş olup gün içinde enerjisini atması adına hem de zor durumda olan bir yetişkin kediyi kurtarmak için sahiplendim.1,5 yaşında ancak sadece iç ve dış paraziti yapılmış bu cumartesi.Veterinerimize sormadan önce deneyimli arkadaşlara bir sorum olacak.Aşı takvimi olarak nasıl ilerlemeliyiz?4 aylıkken sahiplendiğim kedim gibi sık sık aşıya gitmesi gerekiyor mu neleri yaptırmalıyım?Ayrıca tuvalet kabı konusunda ne yapmalıyım internette kesin bir cevap yok,hijyenik olması açısından ayrı kaplar mı kullanmalıyım.Şimdiden çok teşekkürler.

3 CEVAP

izmir_pet

Ben tuvalet ayri olmqsi taraftariyim ama zor diye dusunuyorum takip edemessiniz surekli

ismailfigen

Karma aşılarını yaptırmanı tavsiye ederim. İkinci kedini sokaktan sahiplendiysen evde büyüttüğün kedine hastalık bulaştırmasın. İki kedim de aynı tuvaleti kullanıyor. Herhangi bir sıkıntı yaşamadım şimdilik.

Ecerana

Bn de kedimi geç aşılatmaya başladım 10 gün önce iç dış parazit aşısı yapıldı. İki gün önce de kuduz aşısı yapıldı 3 hafta sonra da karma aşının ilkini yapıcaz dedi veteriner biz deki aşı sıralaması böyle