Köpek Sahiplenmek İstiyorum 18 Yaşındayım Sizce Bu Sorumluluğu Kaldırabilir Miyim

Meroo

Şuan lise son sınıf öğrencisiyim ve hayvanları çok seviyorum köpek sahiplenmek istiyorum ama bu sorumluluğu kaldırabilir miyim bilmiyorum sonuç olarak onunda bir cani var ve herşeyi detaylı sekilde düşünüyorum sahiplenirsem ömru boyunca bakicam ona ama sorumluluk kısmında biraz takılıyorum yardım eder misiniz

6 CEVAP

MissClouseau

Valla sorumluluk kısmı senin kararlılığına ve çabana kalmış. İnsan kendi hareketlerini kontrol edebilir sonuçta. Ama... köpek-kedi bakmak pahalı. Herkes için Türkiye ekonomisinde pahalı ama bir de eğer hayvanda normalden fazla sık sağlık problemi çıkarsa epey epey pahalı. Düşün ki sadece muayene ücreti 125 lira istanbul'da ve bu en ucuz rakamlardan bir tanesi diğer işlemlerin ücretlendirilmesine göre.

Bana sorarsan genel olarak bir hayvan sahiplenmek isteyen insanların maddi durumu gözetmeksizin ilk yapması gereken şey "geçici yuva" olması. Her gün gezdirmek, sen kendin hasta olduğunda yine onunla ilgilenmek... bunlar yapılamayacak şeyler değil dünyada bir sürü insan yapıyor, ama kesssinlike kolay şeyler değil. Özveri, zaman, sabır, ve para istiyor.

bluehpood

ben de lise üçe gidiyorum ve ben de sahiplenmeyi düşünüyorum.. ancak az önce barınaktaki köpekler hakkında okuduğum bir yazı beni kuşkulandırdı. ya ona yeterince iyi bakamazsam diye düşündüm.. bence kendinizden yeterince eminseniz bir köpek sahiplenin. bakımını yapabilecek ve sorumluluğu alabileceğinize inanıyorsanız sahiplenin. benim yüzümden bir barınakta öldürülmesini istemem hiçbir canın.
siz heves olmadığına inanıyor ve sorumluluklarınız üstesinden gelebileceğinize inanıyorsanız köpek kadar sadık bir dost yoktur, sahiplenin

bluehpood

ben de lise üçe gidiyorum ve ben de sahiplenmeyi düşünüyorum.. ancak az önce barınaktaki köpekler hakkında okuduğum bir yazı beni kuşkulandırdı. ya ona yeterince iyi bakamazsam diye düşündüm.. bence kendinizden yeterince eminseniz bir köpek sahiplenin. bakımını yapabilecek ve sorumluluğu alabileceğinize inanıyorsanız sahiplenin. benim yüzümden bir barınakta öldürülmesini istemem hiçbir canın.
siz heves olmadığına inanıyor ve sorumluluklarınız üstesinden gelebileceğinize inanıyorsanız köpek kadar sadık bir dost yoktur, sahiplenin

bluehpood

ben de lise üçe gidiyorum ve ben de sahiplenmeyi düşünüyorum.. ancak az önce barınaktaki köpekler hakkında okuduğum bir yazı beni kuşkulandırdı. ya ona yeterince iyi bakamazsam diye düşündüm.. bence kendinizden yeterince eminseniz bir köpek sahiplenin. bakımını yapabilecek ve sorumluluğu alabileceğinize inanıyorsanız sahiplenin. benim yüzümden bir barınakta öldürülmesini istemem hiçbir canın.
siz heves olmadığına inanıyor ve sorumluluklarınız üstesinden gelebileceğinize inanıyorsanız köpek kadar sadık bir dost yoktur, sahiplenin

Gamzessven

Ve destek gerekiyor. Sadece maddi değil manevi de. Evde bir kişi bile istemiyorsa ve aldıktan bir süre sonra barınağa bırakılacaksa hiç sahiplenilmesin daha iyi. Köpekler sahiplerine çok alışan hayvanlar. Sizi hiç unutmayacak ve onu bıraktığınızda hep arayacak sizi. Ayrıca barınak yazısı doğruysa yuva bulunamayan hayvanları yenileri geldiği zaman uyutarak öldürüyorlarmış. Yani barınak =ölüm gibi bir şey. Son sınıfta genelde sınava hazırlanıyorum muhabbetleri falan oluyor. Yani şu anda zaten yeterince sorumluluk varsa üstünüzde erteleyebilirsiniz köpek sahiplenme işini. Yeri geldiği zaman bebek gibi oluyorlar çünkü. Annem kedimiz için hep diyor bebekten farkı yok diye :) harcamaları da sağlığı da öyle gerçekten. Maddi manevi desteğiniz varsa ve sorumluluklarınıza ek bir sorumluluk alabilecekseniz sahiplenebilirsiniz en iyi arkadaşınız olacak :)

Bende lise 3 teyim kedi bakimi hakkinda hemen hemen herseyi biliyorum ama kopek bambaska evde bakicaksaniz zorluk tabiki olucak ama bahcede bakmak daha kolay para konusunda kendinize guveniyorsaniz cevrenizdekilerde onayliyorsa sahiplenin