2. Kedimiz Geldi

icandoit

Herkese merhabalar. Bir hafta önce Ankara-Van (cinsiyetini henüz bilmiyoruz ama çok büyük ihtimalle dişi) kedimiz Maya geldi. Yaklaşık 2-3 aylık kadar daha çok küçük. Evde 2 aydır beslediğimiz 3-4 aylık dişi kedimiz (tekir) Badem var. İlk geldiklerinde hiçbir şekilde anlaşamadılar. Sürekli tıslamalar falan. Ama şu 2 gündür tıslamalar kesildi. Birbirlerinde yaklaşıyorlar. Ancak Badem sürekli Maya'nın üstüne çıkıyor,oyun oynarlarken ısırıyor. Daha henüz Maya çok küçük olduğu için müdahale ediyorum. Aslında Badem'in oyun oynamak istediğinin farkındayım ama zarar verir diye endişeleniyorum. Nasıl davranmalıyım,ne yapmalıyım biraz bilgilendirir misiniz? Teşekkürler. :)

1 CEVAP

Ubernova

Yaşları çok yakın sandığınız gibi kavgadan ziyade oyun oynuyorlardir. Kedilerin kendi aralarında oyunları bogusmak oluyor genellikle. Boyle boyle sosyallesecek, dost olacaklar. Zaten kavga olsa(birinden birinin cani yansa) uzun uzun aci aci bağırıp kaçıp güvenli bir noktaya siginir ve tislayarak asla yanina yaklastirmaz. Korkmayın ikisi de oyun çağında henüz.