2. Kez Lösemi Aşısı Olan Kedim İçin Endişem

SenanurKsl

Arkadaşlar kedim 4.5 5 aylık yaklaşık dün lösemi aşısının tekrarını oldu veterinere ilk gittiğimde löseminin ölümcül olduğunu yaptırılması gerklü olduğunu söyledi çok bilgim olmadığından normal aşı takvimini uyguluyorduk ki herşeyi en ince ayrıntısına kadar araştırırım sanssızlık bu aşı hakkında vete direk güvendim fakat dün tesadüfen bi sayfada aşılarla ilgili yazı okurken löseminin temel olmayan aşılar kısmında olduğunu zorunlu olmadığını çünkü risklerinin büyük yan etkilerinin olabiliceğini hele hele bağışıklığı düşmüş bi kediye yapılırsa ölümcül olacak kadar zararlar verdiğini zaten dıları vs çıkmıyorsa hiç gerek olmadığını öğrendim ki bizim kedimiz evde doğup büyümül bi kedi dışarıya çıkarmıyoruz başka bi kediyle teması yok sadece vete giderken kutusunda görüyo en fazla dışarıyı

21 CEVAP

SenanurKsl

Ve bu arada sizinkinde herhangi bir kötü yan etki gözlemlediniz mi ?

SenanurKsl

Çok teşekkür ederim inşallah

SenanurKsl

Çok sağolun gerçekten rahatladım

SenanurKsl

Aslında orijen mama yiyor vitamin macunu da yediriyorum sürekli nedendir acaba bu varsa nasıl öğrenebiliriz

SenanurKsl

Ara sıra balık yediriyorum ciğerli yaş mama veriyorum neden kaynaklıdır acaba

SenanurKsl

Aslında aşıdan önce saksıdan çamurlu su içme durumu hep vardı duvar kemirme aşının olduğu gün oldu Sahipli bi kediden evde doğmuş başka biri ondan sahiplenmil o kişiden de ben sahiplendim bana geldiğinde yaklaşık 2.5 aylıktı tek bilgim bunlar iç dış oarazit yapıldı denildi aşı karnesi bile yoktu zaten bilgi almaya çalışırım