Kedim Aşıdan Sonra Mahvoldu

Herkese merhaba. Dün saat 5 buçuk gibi bir buçuk yaşındaki kedime karma aşı yaptırdım. Karma aşının adı nobivac tricat trio. Kedim saat 8 gibi kustu daha sonra sürekli su içip kusmaya başladı ve sonunda kan kustu. Kuytu yerlere saklanıyordu. Veteriner aşıdan değil diye bizi sallıyor resmen mesajlarımıza aramalarımıza bile cevap vermiyor gece boyunca uyumadık. Şimdi de kedim halsiz bakıyor asla yemek yemiyor ve sürekli kaşınıyor. Bazen bi atak gibi bişe geliyor ve yerinde duramıyor koşuyor durup kaşınıyor ne yapabilirim kedime ne olmuş olabilir lütfen yardımcı olun başına böyle bişey gelen oldu mu??

20 CEVAP

kedigibiyiz

Karma aşının ağır bir aşı olduğunu düşünüyorum. Ama yaptırmak zorundayız. Aşılardan sonra kusma ve aşırı duyarlılık görülebilecek yan etkilerden. Bağışıklığını toplaması yaklaşık bir hafta sürüyor genelde. Umarım birkaç gün içinde kendine gelir. İshal iştahsızlık da görülür bunlar normal ama kan kusması konusunda başka bir veterinere danışmanızı öneriririm. Eğer sorunlarınızda veterineriniz yanınızda olmuyorsa mutlka değiştirin. Yaptığı çok ayıp bir şey çnükü bunlar onun sorumluluğunda

Beyazlila

Acil baska bir veterinere veya hayvan hastanesi daha iyi olur, götürün. Iki kedime de karma aşısı yaptırdım hiçbir sorun çıkmamıştı. Kedinizin kusması ve kan kusması çok kötü belirtiler.

kedigibiyiz

Bizim karmamız fellocell cvr idi. İlk gün halsizlik oldu evet ama 2. Gün kendine geldi. Hiç vakit kaybetmeden başka bir hekime danışın. İçinizi ferah tutun inşallah her şey düzelir.

CakilYavrukus

Bu belirtiler tıpkı gençlik hastalığına benziyor maalesef. Yemek yememesi büyük sıkıntı, yemek hayattır…. Vakit kaybetmişsiniz derhal veterinere götürün

Şuan kedime ne yapabilirim hiç bir şekilde bişey yemiyor ve ailece çok çok üzgünüz işe bile gitmedik onun için çok üzülüyorum bulunduğum şehirdeki veterinere güvenmiyorum kedimi ona götürürsem daha kötü yapacağını düşünüyorum mesajıma bile cevap vermiyor ve tersliyor aşıyla ilgisi yok diyor direk ama benim kedim 1 buçuk yıldır ilk defa böyle oldu :( karma aşının yan etkilerinde böyle şeyler olabilir mi başına gelen oldu mu lütfen yardımcı olun :( iyileşecek mi :(

kedigibiyiz

Kusma kötü bi şeydir evet fakat her aşının yan etkisidir. Her aşıdan sonra hekimimiz kusma ishal iştahsızlık halsizlik olabileceğini ve normal olduğu söyler. İnşallah da böyledir

Beyazlila kedigibiyiz, İnşallah çok sağolun Şuan kusması kalmadı ama değişik anormal hareketleri var duramıyor yerinde ve sürekli kaşınıyor. İştahsızlığa devam ediyor hiç bişey yemedi dün saat 8 den beri. Şuan yaş mama versem sıkıntı olur mu acaba onu çok sever çünkü

kedigibiyiz

Böyle iştahsızlık durumlarında bir şey yesin de ne yerse yesin diyor insan sizi anlıyorum. Bence biraz yaş mama verebilirsiniz boğazından bir şey geçer en azından. Benim oğlum yoğurdu çok seviyor. Çok kötü olduğu zamanlarda biraz yoğurt veriyorum, vetimiz haftada max 2 kez yoğurt vermemi söylüyor mesela. Ama o da mama sonuçta, yaş mama verebilirsiiz biraz bence

kedigibiyiz

Üzüntünüzü çok iyi anlıyorum inşallah düzelecek bebeğiniz

İnşallah :(

biberseker

Merhaba, benim kedime de aynısı oldu kediniz iyileşti mi?

ilk kez mi karma yapıldı? iyi veterinerler ilk kez yapılan karma öncesi hemograma bakar. çünkü fiv veya corona pozitif ise bağışıklık güçlendirici ilaç kullanır ömür boyu ve aşı yapılmaz.

kedigibiyiz çok teşekkür ederim kan olduğundan tam emin olmamakla beraber 2-3 kere kana benzer turuncu köpüklü bir şey kustu

Beyazlila kedigibiyiz, İnşallah çok sağolun Şuan kusması kalmadı ama değişik anormal hareketleri var duramıyor yerinde ve sürekli kaşınıyor. İştahsızlığa devam ediyor hiç bişey yemedi dün saat 8 den beri. Şuan yaş mama versem sıkıntı olur mu acaba onu çok sever çünkü

Teşekkür ederim ilginiz için. Şuan kanepenin altında yatıyor :(