Brezilyaya Taşınmak

kurban1525

Herkese merhaba. İleride Brezilyaya taşınmak gibi bir durumum olabilir. Kedimi arkada bırakmak istemiyorum ama malumunuz aşağı yukarı 24 saat yol sürüyor. Ayrıca oraya gittigimde nasıl bakarım veteriner varmıdır hic bilmiyorum. Yurt dışı tecrübesi olan arkadaş aktarabilirse bildiklerini sevinirim

8 CEVAP

dilaykablan

Öncelikle Brezilya'ya evcil hayvan götürülmesi hususundaki şartlara bakmanız gerekiyor. Bazı ülkeler kuduz titrasyon testi istediği ve bu testin Tarım Bakanlığından onaylanması gerektiği için süreç en az 3-4 ay sürebiliyor. Yolculuk açısından naçizane tavsiyem ise 8 kg'dan hafif evcil hayvanlar uçak içine alınabildiği için kedinize bir göğüs tasması alarak en azında aktarma duraklarına kafesten çıkarmanız. Brezilya'daki veteriner klinikleri hakkında bilgim yok ancak muhakkak vardır diye düşünüyorum. Belki o konuda daha önce giden biri daha net bir yanıt verebilir.

izmir_pet

Yurtdisi icin tum asilarinin tam olmasi gerekir. Veterinerle bi gorusun bazi prosodurler var saniirm. Ama orda mutlaka ki vardir klinik saniyorum yani belki sehre uzak bi yeriyse yakinda olmayabilir. Yolculukla ilgili hic fikrim yok. Hani arabayla gidilecek olsa deneyimim var 3gunluk yol yaptik kedimle ama ucakla ilgili deneyimim yok

kedigibiyiz

Evet gerçekten prosedürler çokça. Kan sayımları özel testler vs. Tabiki de hekim bulursunuz dünyanın neresine giderseniz gidin. Ama kediler ev değiştirince bile biraz stres oluyorlar. Yeni bir ülkeye alışmak açısından zor olabilir sadece benim düşünceme göre

kedigibiyiz

Uzun uçak yolculukları çok zor bence. Takviye bir şeyler almanız gerekebilir. En doğru kararınızı hekiminiz verir :)

kurban1525

Anlıyorum arkadaşlar çok teşekkürler. Zaten gidersek ömürlük gideceğiz. Avrupa için gerekenler belliymiş araştırmalarıma göre. Brezilya için bir bilgi bulamadım... Onu da özelden bir veterinere veya elçiliğe danışıp öğreniriz artık... :)

Elifcansu

Brezilya için çipinin takılı olup kuduz aşısının olması gerekli.Titre istenmiyor.Tarım Orman il Müdürlüğünden çıkış için Veteriner sertifikası alacaksınız.Kedinizi götürmeniz gerekli.Çipi okunacak.Bazı İlçe Müdürlükleride verebiliyor bu belgeyi bulunduğunuz ilçe müdürlüğünü arayınız.Verilen belge 10 gün geçerli.Uçak biletinizi aldıktan sonra sertifikatı alınız.Döner sermayesine para yatıracaksınız ayrıca üzerinizde paranız olsun. Karnenizi de mutlaka yanınıza alın.İyi yolculuklar

kurban1525

Güncel

kurban1525

Çok teşekkür ederim :) yolculuk içim daha vakit var. Ancak ilerleyen zaman için öğrenmem gerektiğini düşündüm.