Pro Plan Yavru Kedi Maması Ve İshal

hozlemtopal

2.5 aylık bir kedim var. İç dış aşısı yapılmış, 2 aylıkken geldi bana. Geldiğinden beri hayvancağız ishal. Veterinerlere götürüyordum, ilaç veriliyor; şurup ve antibiyotik. Tedavi sırasında geçiyor ancak birkaç gün sonra hemen ishali başlıyordu. Daha sonra başka bir veterinere danıştım ve 2 gün boyunca haşlanmış tavuk göğsü dışında hiçbir şey vermeyin, ondan sonra bakalım dedi. Yaklaşık 4-5 gün tavuk göğsü yedi. Kızımın ishali geçti. Tamamen düzeldi ama ardından başından beri kullandığı Pro Plan yavru kedi mamasına dönüş yaptım. Dönüşün daha ikinci günü direkt ishal oldu. Bunun mamayla alakalı olma olasılığı var mı? Küçücük kızıma o kadar ağır ilaçlar vermek gerçekten hiç istemiyorum.

5 CEVAP

dorukhanalev

Pro Plan de cıvık kaka ishal çok oluyordu. Benim kediminde dışkısı hafif cıvıktı orijene geçince katılaşmaya başladı yavaş yavaş. mamadan belliki.

cansuuuuoz

Merhaba öncelikle kızınız için çok üzüldüm biraz probiyotik verin ve bol su içsin elektrolit kaybı olursa genel durumu da kötüleşir

hozlemtopal

Probiyotik dediğimiz direkt yoğurt mu? Çok teşekkürler. Suyu bol bol tüketiyoruz zaten :)

Bademduman

Merhabalar geçmiş olsun mamasını değiştirin yavru kedi maması olsa bile bazı markalar maalesef ishal yapıyor benim küçük de aynısı olmuştu ve yaş mama vermeyin bir veya iki gün

hozlemtopal

Çok teşekkürler :’) aslında yaş mama sevmiyor nedense, kuru mamayı yiyordu