Kedim Çok Asabileşti Yardım

Yaklaşık 2 aylık bir kedim var 3 haftalık olduğundan beri benimle ama son zamanlarda yanımızda olduğu sıralar oyun oynayayım derken çok asabileşiyor kendinden geçiyor ve deli gibi harekey ediyor hiç durmuyor yerinde ordan oraya son sürat koşuyor elimize ayağımıza saldırıyor odaya koyduğumuz zamanda ağlıyor kapının altından bağırıyor patilerini kapnın altından çıkarıyor kızmayı deniyoruz artık ama nafile hiç bir komutu anlamıyor napabilirim yardım edin

4 CEVAP

Mischka

Henüz çok küçük, ısırmaları özellikle süt dișleri değișirken daha da artacaktır. Ellerinizle oynatmaktansa oyuncaklara yönlendirmeye çalıșın. Asabi ve ya saldırgan değil aslında sadece oyun yapıyor, kediler biraz sert oynuyorlar. 1 buçuk yașlarındaki kedim 9 aylıkken kısırlaștı ve son zamanlarda ( kardeși ile kovalamaca oynamadığı zamanlar dıșında) çok sakin ve uslu bir kız oldu. Yavruluğunda ise tam bir fırlamaydı. Uyutmaz, göz kulak ne varsa ısırır, yürütmez ayaklara saldırır, pusu kurar aniden atlar.. Her sabah yastığın altından uzattığım kolum tırnak içinde ısırılmıș kemirilmiș olarak uyanırdım. O vezgeçmeyince ben de bıraktım ısırsın, pes ettim. Bazı kedilerde huy olarak kalabiliyormuș fakat bizimki büyüdükçe bıraktı bu huyunu, yavrularınsa genelinde var bu davranıș. 2 numara ufaklıkta ise böyle huylar hiç olmadı, belki evin 2.kedisi olduğundan bizim eller ayaklar kurtuldu, o hep ablasını kovalayıp ısırdı.

cansuuuuoz

Şuan oral dönemde kediniz dolayısıyla her şeyi ağzıyla keşfetmek isteyecek ve küçük olduğu için çok da anlamaz komutlardan zaten ama büyüdükçe daha da oturacaktır davranışları

Duygunur

Her gün mutlaka ilgisini çeken şeylerle oyun oynatın. Enerjisini atamıyordur yavrucak. Birlikte oyun oynadıkça aranızdaki bağ da güçlenecektir.

Cldkgkcs

Odaya kapatmanızı da tavsiye etmem daha uysal bir kedi olmasını istiyorsanız