Acil Bakabilir Misiniz (Burdur Veteriner Fakultesi)

kedipatisii

Kedimin patisinde kırık vardı yüksekten düştüğü için. Barınaklarda tedavi edilerek atel takılmıştı. enfeksiyon açisindan orada ameliyat yaptırmak istemedim, sarılı şekilde kaynamasini bekliyecektim. ama bugun boyunluk takılmadığı için bandajı çıkarmış. Ya gidip veterinere tekrar atel taktirip boyunluk taktiracagim. Ya da burdurdaki veteriner fakultesinde ameliyat ettireceğim. Ama anesteziden kokuyorum ve üniversitelerin bu konuda basarilarini bilmiyorum. sadece fiyat acisindan daha uygun olduğu için aklıma başka bir şey gelmiyor. Ne yapabilirim? Ne yapmamı önerirsiniz? Şu an patisi açık dolaşıyor ve basamıyor üstüne.

21 CEVAP

izmir_pet

ne kadar surede kayniyormus acaba bilginiz varmi? Acikcasi bende ameliyata cok sicak bakmiyorum cunku uyutmaktan korkuyorum ama yanlissa bilmedigimden fikir vermek istemedim

cakil19921

Mrh youtubda tayfun demir adında bir abimiz var o bu konularda yardım ediyor insanlara derdini ona anlat istagramıda var

kedipatisii

Kemigin kirilma yeri cok sıkıntı ama ust uste binmis kemik neredeyse :/ bide kedi ateli sokup cikariyor. Boyunluk takılsa nasil olur sizce?

Cldkgkcs

Burda anestezi hakkında da farklı görüşler var ama bu konuda güveninizi sarsmadığı sürece tabikii bir veterinere güvenin anesteziyi de onun vücuduna göre vereceklerdir.. Gördüm bacağını yavrunun çok üzüldüm.. Tipinden de acı çekiyor gibi zaten içim sızladı çünkü bende ön bacağı bu şekilde kırılmış bir kedi bulmuştum onun uç kısmı da açık yara olduğu için kesmekten başka çare yoktu.. Umarım bir an önce atlatırsınız

kedipatisii

Kafam çok karıştı. Anestezi konusunda herkes kediye bir suru yan etki yapacagini soylemis haklilarda ama eğer kemik kaynamazsa başka çare kalmıyor. Kemik kaynamazsa diyorum çünkü tam eklem yerinde ve kaynaması zor bir durumda. Bide kedim ileride bir daha kisirlastirma için anestezi alacağı için ondanda korkuyorum.

Cldkgkcs

Ben anestezinin söylendiği kadar zararlı olduğnu düşünmüyorum şöyle evet anestezi zararlı ama tıpta yarar zarar kıyaslaması vardır eğer kedi topal kalmak ve uzun zaman acı çekmek zorunda kalacaksa tabii ki ameliyat edilmesi gerekir burda anestezi zararlı deyip diğer riskleri görmezden gelmek olur ordaki kırığın vereceği yan etkileri biliyor musınuz peki ? Yani dediğim gibi en kısa sürede bir gidip veterinerin kendisiyle görüşmeniz en iyisi olucaktır