Acil Bakabilir Misiniz (Burdur Veteriner Fakultesi)

kedipatisii

Kedimin patisinde kırık vardı yüksekten düştüğü için. Barınaklarda tedavi edilerek atel takılmıştı. enfeksiyon açisindan orada ameliyat yaptırmak istemedim, sarılı şekilde kaynamasini bekliyecektim. ama bugun boyunluk takılmadığı için bandajı çıkarmış. Ya gidip veterinere tekrar atel taktirip boyunluk taktiracagim. Ya da burdurdaki veteriner fakultesinde ameliyat ettireceğim. Ama anesteziden kokuyorum ve üniversitelerin bu konuda basarilarini bilmiyorum. sadece fiyat acisindan daha uygun olduğu için aklıma başka bir şey gelmiyor. Ne yapabilirim? Ne yapmamı önerirsiniz? Şu an patisi açık dolaşıyor ve basamıyor üstüne.

21 CEVAP

melikealgin

Arkadaşımın kedisi de aynı boyle bacagını kırdı.Ustelik 3 aylık daha.Ameliyat ettirmedi kendi kendine kaynamasını bekledi.1 ayda iyilesti bacağı.Ameliyat icin bekle bence kırık bacağı sonucta boyle durması normal

Sudeckmkc

Anestezi yavru kedilerde ölüme yol açabiliyor. Burdur veterinerlik fakültesinde atel ve boyunluk taktırsanız daha iyi olabilir ameliyat yerine. Ben de antalyada yaşıyorum gerçekten veterinerlik fakültesi olmaması büyük sıkıntı :/

Cldkgkcs

Aklınıza yatmazsa yaptırmazsınız yine ama benim de içime sinmemişti evde o şekilde beklemeniz bi gidin bence onlarında gördüğü vakalar vardır muayene ederler ve bir yol gösterirler sonra keşke demeyin bebeğiniz daha kçük şu andaki sorun ne derece kalırsa kalsın ömür boyu kalıcak yani en iyi şekilde atlatabilmeniz tüm hayatı için önem taşıyor.. Umarım bir an önce iyileşir

izmir_pet

tabi bazi veterinerler para olmadan selamini almayan var ama gercekten hayvanseverler yardimci oluyolar soru sordugunuzda

izmir_pet

mutlaka ettirilmesi gerekiyorsa fakulteyle gorusursunuz. Belki de ellenmemesi daha dogruysa da iciniz rahat eder

kedipatisii

Mutlaka etmelisiniz diyen olmadi. Bu sekildede hayatini devam ettirebilir ev hayatında olduğu için dendi. Kemik kendi kaynarmış ama onun içinde tekrar atel takilip birde boyunluk takmak gerek ki kedi epey zorlanacak. Bir daha gorusucem veterinerle.

kedipatisii

Barinaklardaki veteriner daha kucuk oldugu icin anestezi alacagini ve risk barindirdigini söyledi o yüzden korktum. Bide ordaki enfeksiyon ortamından çekiniyordum. Burdur veteriner fakultesindeki fiyatlar uygun geldi ama bu risk her zaman oldugu icin endişeleniyorum. Hani kaynarsa kemiği o şekilde yaşarsa bu riske girmeden atlatsın mantigindaydim ama bugün sökmüş sargıyı bacağındaki ne yapıcam bilmiyorum.

kedipatisii

Birde o kadar ilac tedavisi gordu ki ustune ameliyat cok yoracak onu

ratak87

Sakın ameliyat ettirmeyin. Narkoz ağır gelir. Arkadaşımın yavrun kedisi de düştü. Yavru olduğu için eklem ve kemik problemleri kedinin vücudu tarafından kolayca iyileştiriyor. Solgar'ın Köpekbalığı Kıkırdağı'nı yedirmişti. 1 ay topal gezdi, sonra tamamen iyileşti. Ameliyat hep risklidir. Son çaredir. Bu arada 5. kattan düşmüştü.

kedipatisii

Kırık öyle biryerdeymiş ki zaten platin tarzı bir şey taktırmak gerekiyormuş. Şu an o o patisini kullanamıyor basamıyor üstüne. Ne yapacağım bilmiyorum

kedipatisii

https://i.hizliresim.com/grlZRR.jpg
Şu an bu şekilde patisi tam eklem yerinden gitti :(

izmir_pet

Yasadiginiz sehre falan bakmadim bilmiyorum da. İnternetten bikac veteriner numarasi alop boyle boyle bi durum var ama malesef karsilicak durumum yok diyip fikir alsaniz olmaz mi acaba? Sonucta insanlik adina bi fikir de verebilirler en azindan ne yapilmasj daha dogru. Biz ne kadar yardimci olabiliriz ki, insallah bilgisi olam biri yazar da yardimi dokunur. Yazik nasil gorunuyo yaa cok uzucu

kedipatisii

Özel veterinerler aşırı para istiyor ameliyat için. Ameliyatsızda kaynar dediler ama ateli çıkarı kedi boyunluğu olmayınca. Universiteler daha ucuza ve barinaklara gore daha iyi ortamda yaptiklari icin su an aklimda burdur var. Antalyada yasiyorum.ama burda veteriner fakultesi yok malesef.

izmir_pet

anladim onu da. Veterinerde tedavi ettirmek dgl sadece ameliyat ettirilmeli mi ettirilmemeli mi diye ogrenseniz dedim