Kedilerim Hapşırıyor Ve Burunları Akıyor

eylemcaliskan

Öncelikle herkese iyi akşamlar. Şu an 3 kedim var. Birini veterinerden yeni aldım. Çenesi kırıldığı için ameliyat olmuştu, bir süre orada kalması gerekti. Muhtemelen orada soğuk algınlığına yakalanmış, şimdi diğer ikisine de bulaştı. Çene ameliyatı için elimde avcumda ne varsa verdiğim için şimdilik veterinere götüremiyorum. Keyiflerinde ve yemek yemelerinde hiçbir sıkıntı yok. Evde uygulayabileceğim tedavi yöntemlerini paylaşırsanız çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler

9 CEVAP

minnoskoss_123

Aynı sorunu bende yaşıyorum. Burunun içi hep ıslak maalesef. Bir sorun olur mu bilemiyorum da:(

izmir_pet

Minnoskoss" burunlari zaten hep nemli olur ama yrmek yiyip su ictigi zamanlar disinda bilr cok islaksa usutmus de olabilir. Veya uzun suredir oyleyde brlki baska sorunda olabilir tabi. Buyuk ihtimalle normaldir ama:))

izmir_pet

cok gecmis olsun aynen usutmuslerdir tabi insallah virus dglse. İnsallah usutmedir iyilesirler en kisa surede. Bu surede sivi tukeminin artmasi yararli olabilir. Yas mama olabilir vermiyossniz. Yogurt verilebilir. Tavuk haslanip verilmesi cok iyi gelecektir. Bunyelerinin guclendirilmesi gerekir. İnsallah iyilesirler. Daha bilgili olamlar da fikir verirler muhtemelen

izmir_pet

tabiki hemen iyilesemezler. Ama cok da surerse allah korusun virus biseyde kapmis olabilir. İnsallah degildir tabi oyle umuyorum. Sicak tutun da artik usumesinler. İyilesirler insallahh

kedigibiyiz

Öncelikle çok geçmiş olsun. Bebeğiniz iyidir umarım annesi. Kefir deneyebilirsiniz gerçekten faydalı. Yoğurtta çok abartmamak kaydıyla (ishal olabilir) verin bence. Bir tanıdığımız bebekler için olan vitaminleri yemeklere ekliyordu. Ne kadar doğrudur bilemiyorum. Çok para harcamak istemiyorsanız bile ameliyatı yapan hekiminizi ararsanız mutlaka telefonla bile olsa size bir fikir verir. Bebeklerinizin en kısa sürede iyileşmelerini diliyorum sevgiler

eylemcaliskan

Yoğurt suyuna immunex katıp veriyorum. Hem sıvı almaları açısından hem de yoğurt suyunun yararlı olduğunu duyduğum için denemekte fayda olduğunu düşündüm. Tavuk da pişirip veriyorum ama pek değişiklik göremedim. Biraz aceleci davranıyorum sanırım. Cevabınız ve geçmiş olsun dilekleriniz için çok teşekkür ederim

eylemcaliskan

Tekrardan merhaba. Cevap veren herkese teker teker teşekkür ederim. Dediğim gibi halsizlik, keyifsizlik veya iştahta azalma görmedim. Bu yüzden çok ciddi bir şey olduğunu düşünmüyorum. Tabi ki buna rağmen elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Be de bağışıklık sistemi güçlendirici immunex kapsüllerden katıyorum mamalarına. Ek vitamin de vermeyi düşünüyordüm ama veteriner immunexin yeterli olacağını söyledi. Birkaç gün daha gözlemleyip iyiye mi yoksa kötüye mi gittiğine göre bir plan yapacağım

kedigibiyiz

Geçmişler olsun. Sevgiyle kalın

eylemcaliskan

Çok teşekkür ederim. Sevgiler :)