Kedi Kumu Tercihi?

mars_cat

Selamlar arkadaşlar.. yavru kediler için ideal olan kum tercihi kalın taneli mi iri taneli mi olmalı? çünkü bir arkadaş kalın taneli olunca yavrular kumu eşemiyor demişti? kafam karıştı bilmediğim için danışmak istedim sizlere.. bilgilendirirseniz çok sevinirim. şimdiden teşekkür ederim..

4 CEVAP

Merhaba,bence ince taneli kedi kumu daha güzel . Çünkü daha iyi topaklanıyor yavru kedilere de kazarken daha rahat olur. Zaten kediler icin ince taneli daha iyi olur cunku kum gibidir . Ama şöyle bir kotu yön var : kedi kumu ince olunca çok yayılıyor etrafa. Bide kalın taneli kedi kumu etrafa yayılmaz. Bunlar benim bildiklerim

Teşekkürler

srfsnn17

İri taneli olması sizin için büyük rahatlık sağlar ancak kedi için sorun yaratacağını sanmam ben sanicat marsilya sabunu veya lindocat sabunlu kullanıyorum etrafa saçılmaması için de kıvırcık paspas denilen bir şey var 30 santim kadar alsanız çok rahat olur çok da ucuza gelir.Hem aralarda kalanı topluyor hem de saçılmayı engelliyor

kedigibiyiz

Merhabalar bence kalın taneli kum yayılmaz diye bir kaide yok. Silika bile olsa illa dışarı çıkarken pati aralarında kalıyor. Tabiki küçük taneler daha çok yayılıyor. Ama bu bebeklerle yaşamak böyle bir şey düzenli temizlik gerekiyoe:) benim önerim ince taneli kum kazarken daha iyi oluyor bence. Eşme konusunda daha rahat. Bu arada kapaklı bir tuvalet ve önüne paspas kullanırsanız kum dökülmesini engellemiş olursunuz bir ölçüde. Ben proline Marsilya sabunu kullanıyorum bu sıralar. Topaklanma, koku hapsetme oldukça iyi. Sevgiler:)

izmir_pet

bence de ince taneli daha iyi. Dokulme sacilma kapali tuvalet veyada derin bi kapla buyuk olcude azaliyor