Kedim Çok Ürkek

doren07

Sahipleneli neredeyse 4 gün oluyor. şimdiye kadar kedimi hiç sıkıştırmadım bize alışsın diye hep rahat bıraktım gündüzleri ne yemek ne su içiyor saklandığı yerden gece boyunca çıkmıyor. Gece olup herkesin uyuduğuna emin oluncada evi dolaşıyor bazen içinden derin sessiz bir sesle uğulduyor. ailesini arıyor gibi sanki bugün saklanmayıp balkon kenarında duruyordu bende sevdim okşadım biraz önce çekindi çok fazla kasıldı sanki birşey söylemeye çalışıyor gibi sessiz uğultularını tekrar çıkardı en sonunda kucağıma aldım kaçtı tekrar saklandı. Acaba bir yerde yanlış mı yapıyorum beslenme düzeninden korkuyorum açıkcası. aldığım ödül mamasını yemiyor kuru mamayı biraz suyu da çok çok az içiyor.

3 CEVAP

kedigibiyiz

Merhaba birinden mi sahiplendiniz?sahiplendiğiniz kişinin kullandığı mamadan bir süre daha devam edebilirsiniz. Bebeğiniz çook tatlı. Ben de oğlumı sahipleneli çok uzun zaman olmadı. O kadar üzülüyordum ki bizden kaçıyor vs diye ama alışıyor. Sevg gösterin. Elinizle mama verebilirsiniz. Sevildiğini ve zaten onu besleyenin siz olduğunu gördükçe sizden korkmayacak. Bebek sanırım daha? Alışacaktır zamanla. Çokmutlu olursunuz inşallah

doren07

Daha 3 aylık yavru. Benim tek sorunum beslenmesi artık bende saklandığı yerlere götürüyorum mama ve su kabını lakin bazen öyle yerlere saklanıyor ki ulaşması zor ben bile evimin öyle bir yeri olduğunu onunla ilk görüyorum bizden daha iyi biliyor evi artık gece ne kadar dolaşıyorsa :)

kedigibiyiz

Dediğim gibi bi süre elinizle mama yedirin. Biraz oyun oynamaya çalışkn illa çıkacak ordan :) kısa zamanda evi keşfetmeye başlayacaktır zaten. Her şey iyi olur umuyorum :) bu arada küçük yavrularda bazen kuru mamayı yiyememe problemi oluyor kırıp verseniz ya da yaş mama verseniz belki daha iyi sonuç alabilirsiniz