Ayni Anda Karma Asi Ve Parazit Uygulamasi Sorusu:

mimimomo

karma asisinin ikinci ayagi ile ic-dis parazit uygulamasi vakti cakisti.
iki uygulama ayni anda yapilsa yavrucikler icin sakincali bir durum olur mu ya da tavsiye edilmez mi?
diger detaylar: tam 4 aylik olduklari gune de denk geliyomus bak! :) kilolar da 1,5 ve az bi si ustu civaridir olsa olsa.
tesekkurler

8 CEVAP

srfsnn17

Yeni sahiplendiğim kedi için az önce geldim veterinerden 3,3 kilo olmasına rağmen sadece iç dış parazitini yaptılar bir aksaklık olmaz ise pazar günü de karmasını yapacaklar çok acil olmadığı sürece iki aşının aynı anda yapılması kediniz için yorucu okur

kedigibiyiz

Aynı anda 2 aşıyı ben onaylamıyorum. Hekimimiz de düzen bozulmasın diye aynı anda yapmaz en az bir hafta boşluk bırakırız. Karma biraz ağır bir aşıdır. Önce parazitler sonra karma yaptırmayı isterdim ben olsam. Ama en doğru kararınızı hekiminiz ve siz verirsiniz. Sevgiler

izmir_pet

ben hangi hekime danistiysam en az 2hafta siniri verdi. Suanki veterinerim daha saglikli olmasi acisindan 3hafta veriyo. Hic yoksa bi hafta bari gecsin derim ben. Cok agir gelir

mimimomo

@kedigibiyiz tavsiyeleriniz icin cok tesekkurler : )
karmanin 2. kisim rutin takvimi 14 kasim idi. (gerci sabah konusacagim vet ile de, kendime bi on bilgilendirme yapayim dedim) hangisini bi hafta otelemek daha dogru olur gercekten danismak lazim. paraziterlerin kritik bir durumu yok gibi su an aslinda. belki normal asi duzenini aksatmamak adina ic - dis konusunu erteleyebiliriz (16'sinda 2. ayi dolacak uygulamanin + dis mekan ile temas halinde degiller) ya da sadece ense uygulamasi ile idare eder, enjeksiyonu sonaki haftaya birakiriz.
kedi sagligi konusunda henuz acemiyim : ) ogrencem yavas yavas..

kedigibiyiz

Tabii çok haklısınız öncelik durumunu hekiminiz daha iyi bilir ama yine de hepsini yüklemeyin bebişinize :) sevgiler umarım uzun ve sağlıklı ömrü olur

kedipatisii

Benimkinide ayni anda yapmislardi bir sorun olmadi. Cunku ikiside aşı değil sonucta

mimimomo

acikcasi ben de 2 uygulamayi ani anda yaptirmayi pek istemiyorum biraz geri kafaliyim sanirim : )
ic-dis parazite onem veriyorum cunku ilk 2 aylari sokakta gecti. eve almadan once hatiri sayilir oranda pire vardi. ilk uygulamadan sona toparlandilar ama tedbiren bir set daha uygulatmak istiyorum, tek tuk de olsa yine pire yakaladim cunku: ) beri yandan asi takvimi de muhim ama iste veterinere gitmek cifter box ile biraz zor oluyor. ariza cikmasindansa artik idare etmek zorundayiz sanirsam : ))
tesekkurler

mimimomo

@izmir_pet bilgilendirmeniz icin tesekkur ederim.
sagolun arkadaslar, veteriner ile daha bilincli bi yol izlemek adina, tahminimden ote, deneyimleriniz/fikirleriniz kiymetliydi, hepsini not ettim.

butun patilere asiri saglik ve sicak bir yuva dilerim : )