Kısırlaştırma Konusunda Yardımınız Gerek..

mjdtakdmr

Merhaba Petlebi Ailesi,

Şuanda erkek kedimiz veterinerde ve öğleden sonra ameliyata girecek. Evde birde dişi kedimiz var o henüz operasyon geçirmedi.. Böbrek sağlığı için kısırlaştırılmış kedi maması almam gerektiğini biliyorum. Dişi kedimiz kısırlaştırılmış kedi maması yemesinde sakınca var mıdır? Böyle bir durumda ne yapmalıyız.. Yorumlarınız bilgi için önemli şimdiden teşekkürler.

2 CEVAP

dilaykablan

Kısırlaştırılmış kedi mamalarında yağ oranı yarı yarıya daha az oluyor. Ek olarak, magnezyum, kalsiyum ve fosfor oranları da idrar yolu sağlığını korumak adına bir miktar azaltılıyor. İçeriğindeki besin maddeleri bunlar haricinde aynı kalır. Açıkçası pek bir sakıncası olacağını düşünmüyorum.

Oğlunuza şimdiden geçmiş olsun, umarım tez zamanda iyileşir. Erkek kedilerde operasyon oldukça sorusuz geçiyor zaten bizimki de 1 ay önce ameliyat oldu, içiniz rahat olsun :)

Ruhsaticisi

Herhanği bir zararı olmuyor