Kuzu Etli Vs Balıklı Mama Ve Tüy Kalitesi?

ismailfigen

Anket

Kuzu etli
(5 oy)
Balıklı
(9 oy)
Toplam (14 oy)

Yaklaşan black friday indirimi ile yüklü mama almayı planlıyorum. Ama balıklı ya da kuzu etli arasında kaldım. Şuan n&d morina balıklı mama kullanıyorum. Tüy dökülmesinde tam mevsim geçişi olduğu için azalma olup olmadığını kıyaslayamadım. Yattığı yerden kalktığında oldukça çok miktarda tüy dökülmüş oluyor. Kuzu etli mama kullananların tüy canlılığı ve dökülmesi hakkında gözlemlerini merak ediyorum. Genel kanı balıklı mamaların iyi olduğu yönünde ama bu konu kafamı karıştırıyor.

4 CEVAP

Gul36

Biz kedimin ilk geldiği dönem 4 ay kadar Acana Grasslands (kuzulu ördekli) kullandık. Tüyleri çok güzeldi, hatta bu 4 ayın sonlarına doğru dökülmeler çok azalmıştı. Sonra Grasslands kalmadığı için Pacifica'ya (5 balıklı) geçmek zorunda kaldık ve tüyleri öncekinden fazla dökülmeye başladı. Bunun üzerine Go'ya (somonlu alabalıklı) geçtik, yine tüy dökümü azalmadı. Hatta kucağa alınca havada uçuşuyordu tüyler ve oturduğu yerde resmen iz kalıyordu. :D Şimdi Acana Wild Prairie'ye geçtik (kümes hayvanlı) ama o eski dökülmeler kalmadı. Dökülme dönemi mi geçti, yoksa kullandığımız sarımsaklı maya mı etkisini göstermeye başladı, yoksa tavuklu mama mı iyi geldi bilemiyorum. Yani bence bu konu biraz da kedinin yapısıyla alakalı. Deneme yanılma yöntemiyle anlıyorsunuz.

ismailfigen

Evet havada uçuyor tüyler bu durumdan ben de rahatsızım. Sabah uyanıyoruz yorganın heryeri tüy olmuş :/ kuzulu mama kullananların tecrübelerini yazmalarını bekliyorum.

Deden

Benim kedim 2,5 yaşında ben tavuk ve balıklı verdim kırmızı et hiç vermedim tüyleri çok parlak tüy dökülmesi çok az oluyor ve çok sağlıklı çok aktif

doren07

bence kediye balık daha tatminkardır et olarak ödül mamalarını tercih edebilirsiniz