Kedim Hasta Ve Israrla Parkede Yatıyor

Merhabalar. Ben bir hafta önce dişi bir Scotish fold sahiplendim. Henüz 4 aylık. Sahiplendigimiz ilk gun direk veterinere gittik bir sorun var mi diye çünkü sahiplendigim kisi bakamadığını söylemişti. Veterinerimiz yavrunun soğuk aldığını burnunun tikali olduğunu gözünün buna bağlı olarak aktığını ve kulaklarının da pis olduğunu söyledi. Birtakım testler yaptı ve antibiyotik iğne vurdu. Ikı gün sonra verdiği antibiyotiğe baslamamizi soyledi. Ayrıca iştah acıcı ve göz damlasi verdi. 10 gün sonra kontrole gelmemizi söyledi. Toplamda 920 tl odeyip ciktik. Bu kisim bizi biraz yordu. Aksam antibiyotigimiz bitecek ve salı günü de kontrole gideceğiz. Ama sorun şu ki kedimiz sürekli betona ya da karneye yatıyor. Özellikle iyileşmesi için sıcak tutmanız gerektiğini söylemişlerdi ama bu mümkün değil. Sizce kedim bu şekilde iyileşebilir mi? Bir de veterinere ödediğimiz miktar için ne düşünüyorsunuz?

15 CEVAP

batinaydogan1

Soğuk yerleri tercih etme sebebi genelde ateşi olmasından kaynaklıdır. Ya da diğer bir ihtimal öyle bir alışkanlığı varsa parke üzerinde yatması normal. Bu arada geçmiş olsun. Benim ufaklıkta hastalanmıştı bizde 900 tl ye çıktık :) Petinizin bağışıklığı düşüktür muhtemelen onun içinde Nurse Harvey's Imujet Şurup önerebilirim. Eczanelerde satılıyor çocuklar için bağışıklık güçlendirici. Kedilerdede bayağı işe yarıyor. Tekrar geçmiş olsun acil şifalar...

Bgisan

Bizde öyle ödedik. Hatta takviyeler hariç bi de eczaneden alınanlar var tabi

kedigibiyiz

Merhaba çok geçmiş olsun. Siz ne kadar istemesenizde bu bebekler nerde istiyorsa orda yatıyor :) ben de parkeye yattığında çok tedirgin oluyorum. Üzerine tişört gibi yumuşak sıcak bir şeyler örtüyorum bizim çocuğun uykusu ağırdır onu üstünden atmıyor. Sıcak bir yere alamıyorsanız üzerini örtün. Kısa zamanda iyileşir inşallah sevgiler

izmir_pet

Atesi oldugunda yatarlar genelde ama tabi kedigibiyiz'in de dedigi gibi istedigi yerde yatiyorlar. Tabi benimki kibar asla yatak battaniye koltuk disimda sert zeminde yatmaz. Zaten ben varsam kucagimda yatar

izmir_pet

umarim en kisa zamanda sagligina kavusurr

Salonda yatıyor ev kombili ama koltukların alt kısmı yüksek özellikle oraları tercih ediyor uyumak için. Ekstra ısıtıcı kullanmıyoruz evimiz güzel ısınıyor. Dün gece ilk defa yatak odasına aldık bütün gece başucumda yattı. En azından gece için çözüm bulduk ama gündüz yine koltukların altinda uyuyor. Üzerini örtünce kalkıp başka yere geçiyor. En sonunda koltukların altına hali sereceğim:)

Bgisan

Bizde öyle ödedik. Hatta takviyeler hariç bi de eczaneden alınanlar var tabi

Bgisan

Imuneks kullanıyorum bende. Bide multivitamin tüp var. Antibiyotik kullandığı için de probiyotik veriyoruz

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Bizimki biraz da alışma sürecinde olduğundan üzerini de örtemiyoruz malesef. Bir hafta geçti gözü ve solunumu düzelmedi. Parkede yatması süreci ne kadar uzatır sizce ya da iyileşmesini engeller mi :(

izmir_pet

Kombili evde biseycik olmaz. Ususeydi yatmazdi. Caninizi sıkmayın hic :)

Bu arada bir de bağışıklık güçlendirici verdi sabah akşam onu da veriyorum.

kedigibiyiz

Bende kedim ilk geldiğinde bu parke durumundan çon endişelenmiştim Merve hanım. Ama buradaki deneyimli arkadaşlar soğuk olursa zaten yatmaz demişlerdi. Mesela oğlum eve alıştı ama hayatta yatağına yatmıyor. Kalorifer borularının üstüne yatıyor olabilir bi bakın baklaım :)

izmir_pet

Ev neyle isiniyor acaba? Yattigi odada istici bisry varmi

kedigibiyiz

Koltukların altındaki zeminden boru geçiyor olabilir :)

kedigibiyiz

Belki daha sıcaktır o yüzden tercih ediyordur