Tahıllı Ve Tahılsız Farkı Nedir?

berke690

Arkadaşlar 2.5 aylık kedime prochoice kitten aldım şuan kullanıyoruz fakat tekrardan yapmış olduğum araştırmalardan sonra yeni bir mama almaya karar verdim aslında brit care kitten yada Hill's in yavru kediler için olan mamasından almak istiyorum ama N&D tahılsız da çok önerildi şimdi bu ilk dediğim 2 mamalardaki tahıl durumu nedir ve bu mamalar iyi midir? Yoksa direk N&d tahılsız mı almalıyım? Ve başlıkta belirtmiş olduğum gibi tahıllı ve tahılsız farkı nedir?

1 CEVAP

axmetmcl

bu çok tartışılan bir durum. kimine göre tahılsız kimine göre tahıllı ama özetlemek gerekirse onca okuduğum yazıdan çıkardığım sonuç, kediler etçil hayvanlar buraya kadar tamam ama evcil olunca aldıkları onca proteini eritmekte problem yaşıyorlar. Ya çok oynatacak, hareket ettirecek, koşturacaksınız ya da tahıllı ürünlerle yoğun protein ağırlığını az vererek beslemiş olacaksınız. Benimki 6 aylık pisicik aldığımdan beri tahıllı veriyorum (yanında az orijen veriyorum). 1 yıllık olunca ND vermeyi planlıyorum.