Kedim Yaş Mama Yemiyor

doren07

Merhaba. Normalde her kedinin bayılarak koştuğu yaş mamayı benim yavrum yüzüne bile bakmıyor.. Bu yaş mama konusu hakkında bir çok yorumlar var diş taşı, böbrek taşı özellikle bizim türkiyede yaş mamaya karşı bi korunma var. ama yurt dışında kedilerin kuru mamalardan yeterli miktarda su alamadıkları için yaş mamayı günlük sabah akşam olmak üzere 100 gr. lık bir şekilde öneriyorlar en azından 1 yaşına kadar. Bu konu çok çıkmazlarda peki sizin fikirleriniz nedir ?

2 CEVAP

Gul36

Benim kedim de yaş mama sevmiyor. Ben de aynı sizin gibi düşünüp sen kedi misin diye soruyorum bazen kendisine. :D Ama hayır diyemediği bir yaş mama bulduk: Herrmann's tavuklu.

Benimki yaş mamayı haftada 4-5 gün yiyor. 85 gramlık bir paketi ikiye bölüp iki gün veriyorum. Bazen de evde kendim tavuk ya da balık hazırlıyorum onun için.

doren07

Sanırım bende istediğini bulana kadar arayış içerisinde olucam :D