Erkek Kedinizi Ne Zaman Kısırlaştırdınız? Şu An Kaç Yaşında? Sağlıklı Mı?

axmetmcl

Arkadaşlar selam, veterinerin dediğine göre benim minnak 6. aylık olmasına rağmen hafiften hatun arama modlarına girmiş görünüyor.
Sizler erkek kedinizi ne zaman kısırlaştırdınız, kısırlaştırdıktan şimdiki zamana kadar herhangi bir sağlık problemi yaşadınız mı, şu anda kediniz kaç yaşında?
gibi bilgileri benimle paylaşabilir misiniz?

10 CEVAP

Alicveben

Ben hiç kısırlaştırmadım ama erkekler kızgınlığa girince kısırlaştırılması disilerinde kızgınlıktan sonra daha sağlıklı diye biliyorum.

Koku yaydı mı, nasıl bir koku ve kızgınlığa girdiğini anladığınız diğer belirtiler neler? Benim kedim de 6 aylık erkek, ama biz 1 yaşından sonra kısırlaştırmayı düşünüyoruz. En azından 10 ayı falan bekleyeceğiz, testis gelişiminin tamamlanması gerekiyormuş.

En azından 2 ay daha bekleyin bence çünkü testis gelişimi tamamlanmadan kısırlaştırınca içeride gelişim devam ediyormuş ve çiftleşme yetisini kaybetse bile kızgınlık belirtilerini göstermeye devam ediyormuş. Tabi bu 2 ay ikiniz için de zorlu bir süreç olabilir, kolay gelsin :-) kaçmaması için çok dikkatli olun

sevvalguralp

Sağlığı açısından 1 yaşını beklemelisiniz

axmetmcl

teşekkür ederim herkesin yorumları için olabildiğince dayanmaya çalışıcam :)

axmetmcl

konu hala aktiftir.

axmetmcl

valla benimki 2-3 gündür coştu öyle böyle değil sesler ve yaydığı koku inanılmaz

Ares07

Bana da veterinerim 10. ayının başında kısırlaştırabileceğimizi söyledi. Şuan 8 aylık

axmetmcl

aslında benimde niyetim 10 ay gibiydi 8-12 ay arasında yapmak yani ama akşamları ve sabahları direk kızgınlık miyavlamaları var. Camların önünden ayrılmıyor. İkincisi de çişi inanılmaz kokmaya başladı, hatta bu koku kendisine bile sinmiş durumda. Yattığı yerlerde de az da olsa bu koku kendini belli ediyor... Veterinere sordum o artık girmiş döneme girmiş dedi bana çok erken geldiği için üzülüyorum tabi :(

Friolero

Ben 8 bucuk aylıkken falan kısırlaştırmıştım. Yine olsa yine yaparım.