Yavru Kedi Maması , Yardım Edinnn

berke690

Arkadaşlar 2.5 aylık kedi sahiplendim ve prochoice kitten kuru mama aldım , gittiğim bir petshop iyidir dedi , bir petshop ta kötü olduğunu uzun vadede sıkıntı yaratabileceğini söyledi(karaciğer yetmezliği vs.) ve vermeyi kes dedi. Şunları önerdi sırayla;
-N&D
-Advance
-Matisse
-Felicia
-Spectrum
-Profine
Artık bir mama alıp ondan devam etmek istiyorum araştırdıkça kafam dahada çok karışıyor.Aslında bunlar değilde brit care ya da hills almak istiyorum , kullananlar aydınlatırsa çok mutlu olucam.Petshoplar ve vetenirlerler ellerinde ne varsa o iyi diyor.

6 CEVAP

kedipatisii

Hills iyi bir mama değil almayın bence. Saydıklarınızdan en iyisi n&d. Eğer biraz daha ucuz olsun diyorsanız brit care güzel bir mama. Ama almadan önce numune ya da gramaj olarak düşük alın derim. Ben iki kilo almıştım benim kedi yemedi çöpe gitti mama. Bunun haricinde şu an kullandığım alman markası sanabelle'yi öneririm.

Mayis1

Hills,rc proplan almayın. Paranıza yazık, çok kötü mamalr. Acana,orijen çok iyidir ama fiyat yüksek gelirse n&d, now fresh, go( sanıırm daha çok alerjisi olan, hassas kedilerde kullanılıyor ama siz de kullanabilirsiniz herhalde. Ben burada duymuştum ama iyi bir mamaymış) alabilirsiniz. Brit care kötü bir mama değil ama bütçeniz yetiyorsa daha kalitelileri var. Matisse,profine de iyidir

Bulut18

Kesinlikle sıralama arasında N&D:)))

Ecerana

Pro choice mamaya kötü deyip felicia önermesi biraz garibime gitti doğrusu. Felicia nın fiyatı orta bir fiyat olabilir ama bonocibo ile içerikleri virgülüne kadar aynı. Bonocibo da ucuz mamaların arasında en iyi mamadır bilirsiniz. Ama saydığınız mamalar ile kıyas bile yapılamaz o yüzden felicia yı çıkartın diğer mamalar iyi onlar arasında bütçenize uygun bir mama seçin bn brit care kullanıyorum şuan memnunum ama diğer mamalara bütçeniz yetiyorsa tabi ki onlar daha iyi bir seçim olacaktır

Sevali

Merhaba
Benim kedim 5 aylık ve 2,5 aydır bende . Petshopta advance kullanıyormuş ben sahiplenmeden önce o yüzden bende advance ile devam ettim ve çok iştahla yiyor kedim. Veterinerde Önermişti . Mamanın faydalı oldugunu düşünüyorum çok çabuk büyüdü ve güzel bi gelişmesi var :) ama yinede diğer mamalarla kıyaslama yapmıyor değilim çünkü petshopçuların sattıklarını önderdiği bir ürün .

Sevali

Merhaba
Benim kedim 5 aylık ve 2,5 aydır bende . Petshopta advance kullanıyormuş ben sahiplenmeden önce o yüzden bende advance ile devam ettim ve çok iştahla yiyor kedim. Veterinerde Önermişti . Mamanın faydalı oldugunu düşünüyorum çok çabuk büyüdü ve güzel bi gelişmesi var :) ama yinede diğer mamalarla kıyaslama yapmıyor değilim çünkü petshopçuların sattıklarını önderdiği bir ürün .