Yavru Kedı

gulsaha

Sokaktan sahiplendiğim tahminen 3 3.5 aylık kedim 10 15 günde 1kg mama bitiriyor bu normal mı?

13 CEVAP

izmir_pet

Mamadan mamaya degisir ama grnelde ucuz mamalarda o oran asla yetmiyo. Ucuz mamalar oan doyuruyor sadece. Asiriya kacmamak sartiyla belli araliklarda vermek gerekir ama o miktari asiyo:) ama doymasina bakarsak benimki versem paketi yer:D miktara siz karar verin kedinize birakmayin:)

Mayis1

15 günde 1 kilo mama normal ama ayda 3 kilo mama yiyorsa ya kiloludur ya da mama doyurucu değildir bu da kalitesiyle orantılı(kalite atrrıkça fiyat da artıyor tabii) yavru olduğu için daha hareketliler ve gelişim çağındalar siz bütçenize uygun iyi bir mama kullanın. Mama kabı da dolu olsun.

kedigibiyiz

3 yaşındaki oğlum 1 kilogramlık mamayı takriben 13 günde bitiriyor yavru kedi için normal mi bilemiyorum :) sevgiler

gulsaha

felicia mama kullanıyorum. Her mamayı yemiyor çok seçici mama kabına hep dolu ama yetişkin kedimden daha ************ tüketmesi beni biraz endişelendirdi. Kilo aldı birde obez olacak diye korktum işin açıkcasi

kedigibiyiz

Bence günün başında günlük tüketmesi gereken mama miktarının hepsini kabına vermemelisiniz. Benim oğlum da günlük 300 gr verseniz yne yer. Günlük 80 gr veriyorum 20 gr şar olarak belli saatlerde veriyorum. Bence bu yolu denemelisiniz. Yoksa bebişler obez oluyor. Gramajı hekiminize sorabilirsiniz :)

kedigibiyiz

Bence günün başında günlük tüketmesi gereken mama miktarının hepsini kabına vermemelisiniz. Benim oğlum da günlük 300 gr verseniz yne yer. Günlük 80 gr veriyorum 20 gr şar olarak belli saatlerde veriyorum. Bence bu yolu denemelisiniz. Yoksa bebişler obez oluyor. Gramajı hekiminize sorabilirsiniz :)

kedigibiyiz

Bence günün başında günlük tüketmesi gereken mama miktarının hepsini kabına vermemelisiniz. Benim oğlum da günlük 300 gr verseniz yne yer. Günlük 80 gr veriyorum 20 gr şar olarak belli saatlerde veriyorum. Bence bu yolu denemelisiniz. Yoksa bebişler obez oluyor. Gramajı hekiminize sorabilirsiniz :)

kedigibiyiz

Bence günün başında günlük tüketmesi gereken mama miktarının hepsini kabına vermemelisiniz. Benim oğlum da günlük 300 gr verseniz yne yer. Günlük 80 gr veriyorum 20 gr şar olarak belli saatlerde veriyorum. Bence bu yolu denemelisiniz. Yoksa bebişler obez oluyor. Gramajı hekiminize sorabilirsiniz :)

kedigibiyiz

Bence günün başında günlük tüketmesi gereken mama miktarının hepsini kabına vermemelisiniz. Benim oğlum da günlük 300 gr verseniz yne yer. Günlük 80 gr veriyorum 20 gr şar olarak belli saatlerde veriyorum. Bence bu yolu denemelisiniz. Yoksa bebişler obez oluyor. Gramajı hekiminize sorabilirsiniz :)

kedigibiyiz

Bence günün başında günlük tüketmesi gereken mama miktarının hepsini kabına vermemelisiniz. Benim oğlum da günlük 300 gr verseniz yne yer. Günlük 80 gr veriyorum 20 gr şar olarak belli saatlerde veriyorum. Bence bu yolu denemelisiniz. Yoksa bebişler obez oluyor. Gramajı hekiminize sorabilirsiniz :)

kedigibiyiz

Kusura bakmayın lütfen, birden fazla kez göndermiş telefon takılınca

gulsaha

O gram olayını denedim ama evde bağırarak geziyor resmen dayanamayip veriyorum. Birde kedi agrasif. Sokakta bulduğumda 1 aylıkti annesi terk etmiş diğer kedilerden ve kopeklerden zarar görmüştü. Gün gün azalıyor ama hala çok hırçın. O yüzden huyuna gitmek istiyorum inatlaşmak yerine

gulsaha

Valla felicia kullanıyorum çokta severek yiyor. Çok mama seçiyor. Az mama verince ağlıyor resmen ne yapacağımı şaşırdım. Resmen ben kediye ayak uyduruyorum.