Kedinin Ağzından Salya Akması?

Merhaba. Kedim kardeşimin kucağındaydı, o okşarken ben de ödül maması veriyordum. Birden elimde bir ıslaklık fark ettim. Sonra kardeşimin elinde de ıslaklık olduğunu görünce kedimin ağzına baktım ve salya aktığını gördüm. Öyle su gibi akmıyor ama ağzının kenarı biraz ıslaktı ve bizim elimize de bulaşmıştı. İnternetten araştırdım bazıları mırlarken ve mutluyken salya akıtabiliyorlar demiş ama bazılarıysa hiç normal olmadığını derhal veterinere gidilmesi gerektiğini söylemiş. Zehirlenme olabileceğini söylemişler. Yoğurt verdim şimdi her ihtimale karşılık ama aşırı endişelendim. Bugün temizlik yapıldı evde, endişelenmemin sebebi bu ama üzerinden saatler geçti zehirlenme gibi bi durum çoktan diğer belirtilerini göstermez miydi? İştahı, neşesi gayet yerinde. Bu durumu yaşayan başka kedi sahipleri var mı? Normalde zaten yarın veteriner ziyaretimiz var ama acil bir şeyse açık veteriner aramaya başlayacağım.


5 CEVAP

izmir_pet
izmir_pet

127224

odul mamasi verirken benimkinde bi iki kez oldu korkmayin bence:) eger baska belirti yoksa ve surekli akmiyor sadece bi kezse ondandir saniyorum:)


izmir_pet
izmir_pet

127224

Yanlislikla kendi yorumumu begendim pardon :D tabi klorak vs temizlik maddelerini dikkatli kullaak lazim bende cok korkuyorum bicok temizlik maddesinden:) ama salya olabiliyor normaldir:)


sdfkllli
sdfkllli

3359

masaj yaparken kendini sevdirirken mırıldarken heyecandan yapar kediler bunu . önemli olan bunları yapmadığı zamanlarda akıntının olması o da kendini belli eder zaten


Evet şuan gayet normal görünüyor, temizlikten sonra yemeğini yedi, oynadı, koşuşturdu.. Gariplik göremedim salya dışında. Şimdi uyuyor ve salya da yok görünürde. Umarım o yüzdendir


İlk defa görünce şaşırdım sanırım. Mırıldadığı anlar dışında yapmadı hiç. Cevaplar için teşekkür ederim herkese.


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 16222 Görüntüleme
  • 5 Cevap
  • 1 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 32435 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR