Kedim Cok Tuy Dokuyor Ne Yapmalıyım?

??????????????????????????????

11 CEVAP

minnoskoss_123

Uzun tüylü kediler genelde hep tüy döker. Ben size hem bu sitede olan ve petshoplarda bulunan ''True touch tüy toplama eldiveni''ni öneriyorum. Kedinizi bununla günde bir kez tarasanız tüyler yere fazla dökülmez. İyi akşamlar.

izmir_pet

bir de sık yikiyorsaniz senede iki kereden fazla yikamayin kesinlikle. Cilt hastaliklari kurulugu ve tuy dokumu olabilir

Teşekkür ederim :)

doren07

Mevsimsel olabilir şuan tam ayları :) benimkide tüysüz olmasına rağmen baya döküyor çünkü

izmir_pet

kediniz massallah cok tatli oyuncak gibi:)) uzun tuylu cok tuylu kediler az cok doker zaten. Ama taranmadiginda bu oran asiri artar. Suan mevsimsel zaten dokecek ama eldiven alabilirsin tabi. Ama uzun tuylu kedilerde taraf firca oneriyorum. Benimki de sizinki gibi dgl tabi ama uzun tuylu. Firca aldim tariyorum hergun nerdeyse hic tuy dokmuyo benimki:) tabi beslenme de cok onemli. Kirmizi etli mamalar veya balik etli mamalar da tuy dokumunu azaltabiliriz asiri dokuyorsa

batinaydogan1

İran kedisi sahibiyim bende şu an mevsim geçişleri olduğu için tüy dökümleri fazla. Mama kalitesi önemli tüyler için Ayrıca düzenli taramanız lazım. Eğer alma imkanınız varsa Uzun tüylü kediler için Furminatör tarak var onu kullanabilirsiniz.

edasukur

Kedinizi günlük düzenli tararsanız bu durumu hafifletmiş olursunuz. Ayrıca tüy sağlığı ve dökülmesini azaltmak için vitaminler var bunları veteriner hekiminize danışarak kullanırsanız etkili olur diye düşünüyorum.

eymensen

Benm kedimdede yaklaşık 1 haftadır artan bir dökülme var sanırım mevsimsel

minnoskoss_123

Birşey değil:)

kedigibiyiz

Tüy dökülmesi mevsimseldir bu sıralar hepimiz yaşıyoruz sanırım. Ama iran Kedileri özellikle düzenli taranmalı bence hem kıtık oluşumunu engellersiniz. Ben de furminator öneriyorum :)

srplzngl

Diğer arkadaşların da dediği gibi beslenme de çok önemli.
Neyle, hangi mamayla besleniyor acaba Behlül?