Köpeğim Dışkısını Yemeye Başladı. Ne Yapmalıyım?

1 ay önce sahiplendiğim köpeğim bir kaç gündür kendi dışkısını yemeye başladı. Ne yapmam gerekiyor? Teşekkürler.

5 CEVAP

Pika psikolojik sorunlardan veya vitaminsizlikten kaynaklanabiliyormuş. Veterinerinizden bilgi alabilirsiniz ama korkulacak bir şey yok, yavru köpeklerde görülebilen bir şey. Ananas verebilirsiniz dışkı yeme davranışından iğrenip bırakmalarına yardımcı oluyormuş. Araştırıp buna benzer besinler de bulabilirsiniz ben bilmiyorum ama illa ki vardır :-)

Çok teşekkür ederim :)

Elifmuzeyyen

Bizim kedilerden biri de demir yaliyordu hemen paslandigi ve keskin oldugu için demiri soktuk. Demir dedigim de civi yani. Bazen vitamin eksikligi veya demir eksikliğinden demir yalama kum yeme gibi davranışlar yapabiliyorlarmis hayvanlar. Sizinki de o tip bir sey olabilir düzelir inşallah

Çok teşekkür ederim :)

Demir eksikliğinden dolayı olabilir. Yada Mamasını çok hızlı yiyorsa sindirdiğinde hala mama sanıyorlar. Mamayı yavaş yedirmekte fayda var labirentli mama kapları yardımcı olabilir.