Kedim Sürekli Eve Çiş Yapıyor

Kedim sürekli eve çiş yapıyor ama genellikle hep aynı yere sabah ve akşam saatlerinde yapıyor kumuna da gidip yapıyor ama sürekli aynı yere neden çiş yaptığını anlayamıyorum. Çiş yaptığı yeri klorakla siliyoruz ama bir çözüm bulamadık önerisi olan var mı

7 CEVAP

kedigibiyiz

Sirkeli suyla silmeyi deneyin belki yardımı olur

Duygunur

Çiş yaptığı yerleri kendine ait bir bölge gibi hissetmiyor olabilir ya da o bölgelerle ilgili huzursuzluğu olabilir. "Burası benim!" diye işaretlemeye çalışıyor olabilir yani. Onu evin içinde rahat hissettirmeye ve onunla vakit geçirmeye özen gösterin. Kedinizi rahatsız edecek faktörler varsa ortadan kaldırın. Umarım düzelir.

Sudeckmkc

Klorakta amonyak var. Çişte de amonyak var. Amonyak kokusu aldığı için sürekli oraya çişini yapıyor. Orayı klorakla değil sadece sirke ve suyla temizleyin ve o noktaya kumunu koyun bir iki gün alışacaktır kumuna sonra yerini değiştirebilirsiniz

doren07

Bazı kediler mahremiyetine önem verir. acaba nereye koyuyorsunuz tuvaletini veya sadece kendini güvende hissetiği alanada yapıyor olabilir

Reyhankoca

Kizginlikta da yapıyor

kedigibiyiz

Bu aralar forumda bu tarz sorulara çok rastlıyorum. Kusır değilse kızgınlık dönemine girmiş olabilir diye düşünüyorum çoğu anne-baba bundan kaynaklı diye yazmış :)

edasukur

İçerisinde amonyak barındıran temizleyiciler kullanmayın, kedilerin idrarında da amonyak bulunduğundan dolayı o kokuyu aldıklarında onları çiş yapmaya sevk edebilirmiş. Beyaz sirke temizlik ve kokuyu yok etme açısından çok iyi. Birde mümkünse ona o bölgeyi unutturmaya çalışın, çiş yapmak istediği odanın kapısını kapalı tutabilirsiniz bir süreliğine.