Mama Geçişi Hakkında

doren07

Merhaba. Benim 3 aylık yavrum bu zamana kadar micho mamayla beslenmiş. Sahiplenirken de yanında biraz mamasınıda almıştım ve şuan maması bitmek üzere ve eski sahibi bana micho mama kullandıklarını söyledi yalnız resimlerden baktığım kadarıyla bana verdikleriyle micho mamanın alakası yok ve michonun yavru kedi mamasıda yokmuş zaten. Yeni mamaya geçmek istiyorum fakat alışamaz yada ağır gelir diye çekiniyorum pro choice 38 kitten kuzulu ve pirinçli mamaya geçmek istiyorum. Reddetme gibi bir durumla karşılaşırsam neler yapmalıyım bilgi verebilir misiniz ?

10 CEVAP

izmir_pet

Micho onceki senelerde bikac bende almistim ama micho ve mito en kotu mamalar. Tuz orani asiri yuksek, bagimlilik yapici madde iceriyor ve bagirsaklari parcalayan madde iceriyor. Uzun vadede kanli ishal yapiyor. Eski mamayla karistirip verirseniz yiyecektir

izmir_pet

kuzu eti bebeklik donemlerinde agir gelebiliyo bazi kedilere biraz

Ares07

Prochoice benim kedim de dahil pek çok kediye ağır gelebiliyor. Alerji ya da kan ishale neden olabiliyor

doren07

Profine kitten almaya karar verdim bakalım inşallah iyi gelir :) Teşekkürler yardımlarınız için..

kedipatisii

Merhaba, maddi durumunuz hangi mamaya el veriyor bilmiyorum ama micho iyi bir mama değil. Prochoice mama bir nebze daha iyi o yüzden maddi olarak buna yetiyorsa gücünüz kullanın derim. Bunun dışında daha iyi bir mama düşünürseniz brit care, profine, sanabelle kitten öneririm. Her kedi her mamayı sevmediği içinde bence ilk olarak gram ya da deneme boyu mama alın yerse kiloluk alırsınız. Birde diğer mamaya geçiş yaparken önceki kullandığı mamayla karıştırıp, daha sonra yeni aldığınız mamanın miktarını arttırarak devam etmeniz kedinizin sinirimi için daha iyi olur

kedipatisii

Sanabelle deneme boyu:
http://www.*********.com/sanabelle-kitten-tahilsiz-yavru-kedi-mamasi-400-gr?gclid=CjwKCAiAuMTfBRAcEiwAV4SDke7T61giEAQ8IZ_w9tXJYkD-s2pp-aa9x_BfdpIu36o18Hk2Uz40WhoCngQQAvD_BwE

Sanabellenin iki kilosu 77 lira şu an indirimde:
https://www.*********.com.tr/sanabelle-tahilsiz-yavru-kedi-mamasi-2-kg-400-gr-hediyeli

Ben sanabelle kullaniyorum maddi olarak zorlamassa bir bakın. Brit carede iyi bir mama ama benim kedim sevmedi.

izmir_pet

profinenin guzel bi secim olcagini dusunuyorum insallah sever:)

doren07

Elimde şuan eski maması nerden baksak 2 avuç kadarı kaldı ve yeni alacağım mama anca salı günü elime ulaşır ki buda demek oluyor yeni mamasını direk vermem gerekecek.. Sanabelle hakkında yorumlar beni geri çekti ve sadece bu sitede satılan bir mamayı almak istiyorumda. ya brit care yada pro choice geçiş yaparım gibime geliyor ama bu zamana kadar tavuk yemiş birden kuzu eti vermek doğrumu onuda bilemedim.

izmir_pet

benimki 7aylik ve etli mama yemez sade tavuk yiyo mesela seciyo. Tabi size kalmis karar. İkisinin arasinda seciyorsaniz kesinlikle brit care diyorum

doren07

Ve taze et vermek daha mantıklı bence tavuğa şuanlık devam.