Erkek Kedimi Kısırlaştırmak İstiyorum

eylemcaliskan

Öncelikle herkese merhaba. Daha sağlıklı olması açısından veterinerle ortak aldığımız karara göre erkek kedimi bir yaşına girdikten sonra kısırlaştıracaktık. Yalnız çok vahşi bir kedi olduğu için bazı çekincelerim var. En son veterinere götürme deneyimimde kolumda hala geçmeyen diş izleri bıraktı, dirseğimin altına dişleriyle tutunup en son bileğime varana kadar uzun bir yol çizdi :) Velhasıl veterinere götürmek bile bu kadar zorlu ve acılıyken kısırlaştırma operasyonundan sonra çok daha ciddi sorunlarla karşılaşmaktan korkuyorum. Benimle deneyim ve tavsiyelerinizi paylaşırsanız çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkür ederim.

11 CEVAP

edasukur

Kedim operasyondan sonra ayağa kalkabilecek duruma geldiğinde yürürken sürekli sendeleyip düşüyordu ve sanırım operasyon sırasında verilen ilaçlardan dolayı kendine gelip miyavladığında sesi çok değişikti. Biz kendisini o şekilde görünce çok endişelenmiştik fakat her şey 1 gün sonra düzeldi. Bu bilgiyi vermek istedim kedinizi o şekilde görünce korkmayın diye :)

Anonymus552223

Sakinlesir biraz kisirlastirinca. Ameliyat sonrasi uykulu oluyorlar zaten saga sola saldiracak hali kalmaz. En dogru karar kisirlastirmak hayvanin psikolojisi duzeliyor.

Sudeckmkc

Kediniz kısırlaştırıldıktan sonra sakinleşecektir

dilaykablan

Erkek kedimi yaklaşık 1 ay önce kısırlaştırdım, kedinizi ayıltmadan verirlerse 5-6 saate yakın bir süre tam olarak kendine gelemiyor. Asıl sorun zaten kendime gelme zamanında başlıyor çünkü gerçekten deli deli hareketler yaptı benimki. Koştu koştu duvara çarptı düştü mesela. O nedenle her an tetikte beklemeniz lazım ayılırken. Onun haricinde erkeklerde herhangi bir sorun olmuyor, iyileşme süreci de çok hızlı oluyor zaten. Bizimki de kısırlaştırdıktan sonra sakinleşir dedik ama maşallah hiçbir değişiklik yok hala aşırı yaramaz :)

edasukur

Erkek kedimi 1 yaşına girdikten sonra kısırlaştırdım. Operasyondan sonra hemen ayılamıyorlar, hareket edemiyorlar hatta kedim hem veterinerde hem de eve getirdikten sonra çişini yapmıştı oldu yere. Kendisine geldiğinde de oldukça sakindi. Normalde çok hareketli bir kedidir.

eylemcaliskan

Ben de o haliyle kendine zarar vermesinden korkuyordum. Yani işin zor kısmı bir şekilde veterinere gidebilmek, gerisi kolayca gelir gibi görünüyor. Cevaplarınız için teşekkür ederim

axmetmcl

kısırlaştıktan sonra kediler daha durgun daha sakin olurlar (maalesef) o yüzden sizinkine iyi gelecektir

eylemcaliskan

Ben her türlü işkencesine alıştım zaten, benim endişem onu veterinere götürebilmek, sonrasında ise o haldeyken kendine zarar verme ihtimali idi :) Cevaplarınız için çok teşekkür ederim, çok yardımcı oldunuz.

eylemcaliskan

Ben her türlü işkencesine alıştım zaten, benim endişem onu veterinere götürebilmek, sonrasında ise o haldeyken kendine zarar verme ihtimali idi :) Cevaplarınız için çok teşekkür ederim, çok yardımcı oldunuz.

eylemcaliskan

Öyleyse en kısa zamanda biz de yola düşelim. Anlattıklarınıza göre düşündüğüm kadar zor değilmiş. Cevabınız için teşekkür ederim :)

eylemcaliskan

Çok da evhamlı bir insanımdır. Aşı yapılırken bile o miyavlar, ben ağlarım. Belli ki yine ben ondan daha çok strese gireceğim :))