Kedimin Yanagı Şişti Ve Sanırım İç Kısmı Yara Oldu Ne Yapabilirim Acaba

Melikeee

Sokakta bulduğum kediyi sahiplendim ve ona bakıyorum ama yanagı şişti ve sanırım iç kısmı yara olmuş çok fazla iştahı da kalmadı git gide zayıflıyor ne yapabilirim

16 CEVAP

izmir_pet

Tavsanimda ayni sey oldu tam yanaginda. Minik biseydi sonra sismeye basladi yuzunun sekli dgisti tamamen istahi azaldi. Veterinere gittik kac veteriner gezdik tavsandan anlamadiklarini soyluyolar. En sonunda biri bakti apse olmus dedi ici iltihapla dolmus benimkinin. Hergun gittik siringiyla iltihaplari cekti veteriner ve icini ilacla temizledi hergun. Gucsuz dustu yemek yiyemedi serum verildi surekli. O kadar cok ugrastik neler yapmadik ama en sonunda yanagindan kurtlar cikmaya basladi. İcinden kurtlanmis ve beynine dogru icten hep yemisler. Tavsanim kafasini sallayip duruyodu can cekisiyo. Kac veteriner gezdik o halde ama bitmis artik kurtlar sarmis uyuttular. O kadar uzuldum da tahmin edemezsiniz o gunu hala unutamiyorum. Aynisidir demiyorum ama benimkide boyleydi. Veteriner demisti ki yemek yerken bisey batarsa da olabiliyormus. Veya icten gelipte de cikabilirmis. Lutfen veterinere gidin bi sekilde bir saniye beklemeyin

izmir_pet

uzun yazdim ama nolur okuyun. Bakin elimdn geleni yaptim ama neler basima geldi. Daha gec olmadan nolur veterinere gidin. Kayip zaten cok uzuyo ama boyle aci cekerek ne sekilde kaybettiginde acisi kata katlaniyo. Suan o kadar kotu hissettim ki tavsanimi hatirlayip anlatamam. İnsallah minik biseydir insallaj iyilesirr

minnoskoss_123

@izmir_pet üzüldüm:( geçmiş olsun. Aynı şey bizim mahalledeki köpeğin de başına geldi. Yanağı şişmiş. Ama veterinere götüremedik, Korkak hemen kaçıyor. https://youtu.be/m63kMflGQXI buradan kurtlarla ilgili videoya ulaşabilirsiniz tabii mideniz kalkmazsa. Kurtlar canlıları sarıp beynine kadar gidebiliyor beslenmek için. @izmir_pet'in bahsettiği şey bun olabilir. Tekardan geçmiş olsun. Ve başınız sağolsun:(

izmir_pet

soru sahibi ben olmamama ragmen beni dususunup yazdiniz. Bende sizin yazdiklarinizi gozlerim.dolarak okudum cok tesekkur ederim ilgininiz icin gercekten. Hepiniz cok sagolun iyiki varsiniz:) uyuturken yaninda olmak istiyorum drdim birakmam dedim ama cok kotu durumdaydim agliyodum veteriner son aninda yanina bile almadi beni gercekten allah kimsenin basina vermesin. Ne dicegimi bilmiyorumm. Bu guzel bebek insallah iyilesir saglikli mutlu huzurlu cok guzel bi hayati olur:)

eylemcaliskan

Ben de çok üzüldüm @izmir_pet. Siz çok güzel bir insansınız. Ne kadar uğraşmış, ne kadar çabalamışsınız. Artık bu dünyada yaşanmaz dedikçe sizin gibi insanlarla karşılaşmak bize evrenin “güçlü kal” deme yöntemi sanırım. Siz de iyi ki varsınız. Soru sahibi, size de çok geçmiş olsun. Lütfen durumla ilgili bizi bilgilendirin, dualarım sizinle

izmir_pet

Cok tesekkur ederimm gercekten cok duygulandim

izmir_pet

her birinizin kendi guzelligi bunlar:)

Melikeee

Elbette haber veririm

Melikeee

Ayyy üzüldüm ya insanın hayvanına birşey olunca o kadar çok üzülüyor ki

Melikeee

Yarın ilk işim hemen bir veterinere götürmek olucak

kedigibiyiz

Merhabalar çok geçmiş olsun bir an önce gidin vete bebeğiniz acı çekmesin canım benim ya çok üzüldüm

kedigibiyiz

@izmir_pet o kadar üzülerek okudum ki Gözlerim doldu. Onlar bizim meleklerimiz gözümüzden sakınıyoruz başınız sağolsun :(

izmir_pet

mutlaka bizi haberdar edin guzel haberlerle gelin insallahh

minnoskoss_123

Tekrardan geçmiş olsun:(

Kedisvr_

bahcemizdeki yavru sokak kedilerinden bazilarindada buna benzer bir hastalik var. baska yabanci bir kedi ugruyordu bahceye, cok korkakti fazla yaklasamadim galiba ondan bulasti. ben o kedininkini kavga etmistir iyilesir zannettim. sonra geldiginde baya kotulesmisti, belediyeye haber verdim, gecesinde öldu..ama sizin kedinizdeki gibi sislik yok bizim yavru kedimizde agiz kenarindan derisi acilmaya baslamis. cok kotu kokuyor. veterinere goturdunuzmu siz, sonuc ne oldu? insallah cabucak iyilesir..