Kedi Poposunda Kan

Eymentalay

Merhaba arkadaşlar 5.5 aylık kedimin poposunda dün sabah ve akşam birer kere kan gördüm yarın veterinere götüreceğim ama burdan da sormak istedim acaba vitamin takviyesinin fazla gelmesinden olabilir mi spectrum kitten multivitamin ve vitabiol şurup veriyorum kediye günde 1 kere olmak üzere bunlardan kaynaklı olabilir mi acaba?

15 CEVAP

beautifulcat

Yavru kediciklerde bazen bu problemlerle karşılaşılabiliyor, tuvaletini yumuşak tutacak şeyler takviye edebilirsiniz, zeytinyağı, yaş mama, haşlanmış balkabağı vs. Yine de veterinere götürmenizde yarar var, probiyotik eksikliği bile olabilir bu durumda probiyotik takviye verecektir hekiminiz

Eymentalay

Yarı sıvı tam ishal değil ama böyle bi cıvık kakası poposunda yırtılma yok tuvalete girmediği sürece bir sıkıntı yok sadece tuvalete girip çıktığı zaman oluyor

Eymentalay

Çok şükür gece tuvalete girdi aynı şey olmadı bu sefer. @izmir_pet mama olarak nd kitten kullanıyorum mamadan kaynaklı değil sanırım birden vitamin yüklediğim için veya soğuktan da olmuş olabilir diye tahmin ediyorum veterinere götüreceğim yine de ne olur ne olmaz

izmir_pet

cok sevindim hadi insallah gecer biseycigi kalmaz:) tabi o sebep demiyorum ama vitaminleri falan da cok abartmamak lazim bazen fazla gelebiliyor:) bizi haberdar edin mutlaka

izmir_pet

kediniz disi mi acaba? Ben de tuvaletinde afedersiniz (kakasinda) bikac kez kan gordum. Disilerde mi oluyo acaba bilmiyorim bende tam

Eymentalay

Dişi evet

batinaydogan1

Poposunda yırtılma olmuş olabilir. Önemli olan dışkısında kan olup olmaması. Bir de ishal falan var mı.?

izmir_pet

Veterinere sorun veya goturun tabi. İnsallah biseycigi yoktur yaa

melikealgin

Kabızlık sorunu var mıydı ? Bizde yaşamıştık

Eymentalay

Kabızlık sorunu da yoktu hiç bir sorun yoktu aniden öyle oldu bende anlayamadım

izmir_pet

mama degisikligi yaptiniz mi veya suam hangi mama. Bazi mamalar kanli ishal yapiyo

izmir_pet

benimde 2-3aylikken sanirim bi iki kez olmustur ama mamadan sandim mama degistirdim duzeldi vete goturmedim. Keske goturseymisim de bilmiyorum ki o zaman cahilligime gelmis

Sudeckmkc

Tuvalete gittikğinde miyavlıyorsa kabızlık olabilir. Bir çay kaşığı zeytinyağı vermeyi deneyebilirsiniz

kurban1525

İç parazit en son ne zaman yaptırmıştınız?

kurban1525

Ayrıca vitaminleri ne kadar veriyorsunuz? Ml olarak?