Merhaba 2,5 Yaşında Alman Çoban Köpeği Oyun Oynamıyor .

Zeusapril

Merhaba , köpeği yaklaşık olarak 3 ay önce birinden sahiplendim .
Oyun oynayamıyoruz

Yanımda yürümesinden başka bir aktivitemiz yok .
Çünkü yapamıyoruz
Bana yardımcı olabilir misiniz .

4 CEVAP

izmir_pet

2,5ysinda sahiplendiginiz icindir muhtelemen. Oyun donemini gecmis. Tabiki hala oyun oynar ama belki aldiginiz kisi oynamayi ogretmediyse o sekilmis alismis olabilir. Aliskanliklar surer kopeklerde

xFUTAKOZAx

Topla oynatmayı denediniz mi ?

Zeusapril

2 aydır .
Ödül mamalarıyla her yolu denedim .
Biraz oynuyor .
Sonra bırakıyor .
En fazla 3 dakika falan .

cdogali

Kovalamaca oynayın, saklambaç oynayın, beklemediği yerlerde ortadan kaybolup önüne fırlayın vs. Bir de oyuncaklarından birini verdiğinizde ilgilenirse motive edin. O 3 dakika içinde motive edin. Baskın davranıp, ya da köpeğe yeterli ilgiyi göstermiyor gibi hissettirip, onu durduruyor da olabilirsiniz. Siz ne kadar ısrarcı ve tutarlı olursanız, hedefinize o kadar kısa sürede ulaşırsınız.