Dişi Kediler Ne Zaman Kısırlaştırılmalı?

Duygunur

Siz kendi kedinizi ne zaman kısırlaştırdınız? Deneyimlerinizi paylaşabilir misiniz? Teşekkürler!

6 CEVAP

Mischka

Ilk kedim 9.ayında ilk kızgınlıktan sonra kısırlaștı. Ikincisi kızgınlık görmeden 8.ayda kısırlaștı. Hekimimiz 6 aydan itibaren kısırlaștırmanın uygun olduğunu, çiftleșme düșünülmüyorsa, kısırlaștırma yapılacaksa kızgınlıktaki hormonlarla vücudunun hiç tanıșmamasının daha iyi olacağını söyledi. Tabii her hekim bu görüșe katılır mı o tartıșılır, fakat biz ikisinin de operasyonlarından gayet memnun kaldık.

Cldkgkcs

Bu konuyu bende merak ediyorum tecrübesi olanlar cevaplayabilirse bende sevinirim. Dişi kedim şu an 5 ayını doldurdu ama ne zaman kızgınlığa gireceğini bilemiyoruz kısırlaştırmak için kızgınlığa girmesini beklemeli miyiz yoksa kısırlaştırmalı mıyız

batinaydogan1

En uygun kısırlaştırma zamanı 8 aylıkken diye biliyorum veteriner öyle söylemişti :)

kedigibiyiz

Erkeklerin bir kere kızdıktan sonra kızların da hiç tanışmadan kısırlaştırılması gerektiğini söylemişti bizim vetimiz de

Cldkgkcs

Anladım teşekkürler cevap için

edasukur

6 aylık olduktan sonra kısırlaştırmanın yapılabileceğini söylemişti bizim veteriner hekimimiz fakat bu durum aynı zamanda kedinizin büyüme gelişimini de etkilediği için bu süreyi biraz daha uzatmıştık biz. Güvendiğiniz bir veteriner hekime danışıp süreçle ilgili bilgi almanız daha doğru olur.