Cane Corso Kızım Isırıyor

zeynosece

Merhabalar benim 2 aylık dişi cane corsom var ayaklarımızı ellerimizi ısırmayı çok seviyor ilk başta oyun oynuyordur diye dikkate almadım fakat dün misafirim geldi ben onlarla otururken birden bire ayak parmağımı çok şiddetli biçimde ısırdı bazen de hırlayıp havlıyor baskınlık kurmaya çalışıyor üzerimde bu davranışlar ileriye dönük problem yaratır mı üstesinden gelebilmek için ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim

13 CEVAP

batuhanteoman

KEMİK AL VER BÜYÜK OLANLARDAN SÜTLÜ OLSUN İLGİLENECEK BİRŞEYİ OLSUN EĞER HALA DEVAM EDİYORSA CEZALANDIR

endofbeauty

Ceza. Sesli bir hayir, dinlemiyorsa canini yakmadan burnuna vur. Hasas yerdir orasi. Yada sinirli oldugunu hissettir, sesli hayir de ve kafesine birak. Havliyorsa kafesin icinde susana kadar ilgi gosterme ve cikartma. Simdi ceza vermezsen buyudugunde sikinti olur. Benimki de pit/staff kirmasi ve ilk kopegim de degil. Baskin irklardan anlarim. Aman sabrini kaybetme

endofbeauty

ve yapma kemiklerden al. Disleri kasiniyordur. Yada ona uygun bir oyuncak var biz satiyoruz onlari kemik seklinde, yumusak degil wert degil bir plastik gibi. Kontes onu hala kullaniyor :D oyunda filan da isiriyorsa sesli bir hayir, devam ediyorsa al onu, sirt ustu yere yattir, ve sakinlesene kadar oyle tut. Oyle dominant oldigunu gosteriyorsun. Genel olarak dominant kopekler baska bir kopek Ile oynarken hep yukarda olur, dominant olmayan kopegi assagada tutarlar. Yada sende isir. Evet, okumak tuhaf. Bende diyordum bu ne filan diye de ose yariyor.

parol11

dişleri kasınıyordur oynayabılecegı bır seyler vermenız gerek

zeynosece

Teşekkür ederim cevaplarınız için evet bizim çirkin kızımız kardeşlerinin içinde de en baskınlarıydı

zeynosece

Dün ısırdığında patlattım bi tane burnuna doğru anlamış olsa gerek ki ısırmaya yeltenmedi bugün pek ama biraz keyifsiz küstü mü ne yaptıysa bi de ben çok şımarttım ilk köpeğim olduğundan nasıl davranacağımı bilmediğimden izin verdim her şeye ama büyük ve baskın bir ırk böyle devam edersem ilerde büyük sorun yaşayacağım tavsiyeleriniz için de tekrar tekrar teşekkür ederim uygulayacağım hepsini

zeynosece

Hahahah devam ederse en son ben de ısırcam zaten öyle gözüküyor :D

endofbeauty

En etkili plan gercekten geri isirmak. Bende sasirdim ama yardim ediyor :D bende Boyle 3 ayinda filan basladim. 7 ayina gircek ve insallah Boyle kalir. Sakin, biraz yaramaz ama her sozu dinler :) sana da bol sans! :)

zeynosece

Arada hırlıyor saldırıyor ama oyun amaçlı olduğunu düşünüyorum zamanla başa çıkacağız artık çocuk gibiler değil mi :D cevaplarınız teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz size de bol şans :)

Xenophobia

Aynı durumu ben de French Bulldog ile yaşıyorum. Arkadaşların da bahsettiği gibi ceza sistemi, sesli küçük tepkiler ve kemik ile üstesinden gelmeye çalışıyorum. Daha sakin bir yapıya bürünüyor ama tabi yavru olduğu için, bir süre sonra yine aktivite başlıyor ve biz de yine uygulamalara geçiyoruz. Böyle sürüp gidecek sanırım.

Army_margo

Bende de cane corso var ve benim kizimda oyle seyler yapiyodu 2aylikken ama artik5 aylik ve artik isirmiyor

Ramazan7

İstemediğiniz bir hareket yaptığında sert bir tavır ve net bir hayırın yanında elinizi pencere gibi yapıp karnına ani ama acıtacak kadar olmayan bir vurma ile sorunu çözersiniz. Ama o hareketi tam olumsuz anda yapmanız gerekir bu hayvanın canını yakmamalı sadece uyarmak için olmalı

zeynosece

Problemi çözdük sağolun bizimki biraz dayılık taslamayı seviyor hayvanın karakteri öyle heralde en baskınını ver abi evi korusun kollasın şeklinde aldık da biraz :D şu an iyiyiz ya kendi yöntemlerimle çözdüm sayılır ama köpeğim ruh hastası ben ne yapayım sahibine benzer derler tövbestağfurullah tekrar teşekkürler