Konjonktivit. Kedi Kornea Ülseri. Katarakt. Hangisi?

Tomriskaan

Arkadaşlar bu kedi hakkında defalarca sordum. Doğru düzgün bisey bilen yok. Vet'ler dahil kimse doğru bisey söylemiyor . Bu nedir? Konjonktivit denilen şeyi tedavi edebildim artık o 3cü göz kapağı denilen sey geri çekildi iyice. Ama gözüne perde inmiş gibi. Sanki o perde olmasa görecek. Veterinerler artık görmez filan diyor da bu yavru hiç ses çıkarmadan elimi yukarıda tutunca elime atlıyor. Görüyor gibi geliyor ama az görüyor sanki. Böyle bir vaka gören var mi ? Bu nedir? Arattigim hicbir kör kedi resminde böyle görünen kedi yok. Anlamıyorum delirdim artık

10 CEVAP

Tomriskaan

Koşuyor oynuyor. Minik köpek yavruları kadar aşırı enerjik. O oynadıkça ben kafamı duvarlara vuruyorum. Ne olurdu erken bulsaydım. Acı hissetmiyor hissetse bu kadar enerjik olmazdı. Sanırım hiç gormemis gözleri o yüzden de kör olduğunun farkında değil. Mucize hayvanlarda... ya o üzüntü nedir bilseydi? Ya diğerlerinden farklı olduğunu bilip uzulseydi? O zaman hiç dayanamazdım herhalde. Damla damlatıp duruyorum her gün. Gözlerini diktirmeyi düşünemem bile.

izmir_pet

Bu resmi gorunce icim parcalandi resmen kendi kedimi gordum. Uzulerek soyluyorum benim sokaktan sahiplendigim kedi de aynen bu durumdaydi. Hatta gozleri tamamen yapismisti iltihaplanmisti anne sutu alamamis. Kardeside vardi ikizi, onun gozlrri saglamdi ama sulaniyodu akiyoduu onunda. O gozleri kotu olanin gozlerini cayla sutlr ikik suyla hep temizledik. Gormediginde tisliyodu direk olarak hatta korkuyodu. 3veterinere goturdum ama suan tamamen kör kaldi

izmir_pet

Gozleri var cok az aralardan goruyo ama uzerinde bi perde var siyrilcak gibi duruyo dgl mi? Biz oyle dusunuyoduk. Basta ilerleme kaydettk gibi ama malesef. Kan gelmeye bile basladi ilerleyem zamanlarda. Surekli sil temizle ilac damla akinti olunca. Burnu yuzundeki falan tuyler dokuldu yara oldu oralar hep neler cekti yavrumm

kedipatisii

İnanın bilgim olmasını çok isterdim ama ne yazık ki yok. Pes etmeyin nolur bu yavrucak size çok muhtaç. Umarim bir çözümü vardır...

kedigibiyiz

Ah güzel meleğim benim. O kadar üzüldüm ki inşallah iyileşir inşallah acı çekmiyordur bütün dualarım sizinle

Cldkgkcs

Çok üzüldüm çok geçmiş olsun fikrim olmadığı için bilgi veremiycem umarım derdinize derman bir veteriner bulursunuz en önemlisi bu.. Yalnız dikilmesi konusunda gözlerinin görmeyeceği kesin olduğu durumda bu şekilde kalması sağlıklı olmayabilir yine bir veterinere danışın iyi günler..

izmir_pet

beb ogrendim temiz tutarsaniz haftada bir gibi damla damlatirsaniz iltihaplanmicak kadar. Fazlasi zarar tabi. O sekilde de yasayabilir zarari olmuyo. Sadece biraz yorucu bi surec ben yasadim. Ama o kedicik hayata kusmedi. Soylediginiz gibi hic gormwmis kii bilmiyo gormeyi. Farkli oldugunu bilip uzulmuuo. Nesesi gayet yerinde oluyo. Cok iyi arastirin ama hic umut yoksa bile ona sicacik bi yuva verin diger kedilerden farki yok inanin. Keske falan da demeyin siz olmasaydiniz belki suan hayatta olmucakti. Siz elinizden geleni yapiyorsunuz. Eminim size minnettardir. Bende diktirmedim suan tamamen etle kapandi ve sorunu yok

izmir_pet

ilk veteriner siringa seklinde bi tupte ilac verdi. İltihaplanmis 2-3gunde acilcak dero siyrilcak gitcek drdi 3gun sonra getirin asilarina baslariz dedi fakat acilmadi daha da goz pinarlarini kuruttu. Baska veterinere gittik yapilcak bisey yok anne sutu alamamis dedi eczaneden damla ve krem almamizi soyledi aldik kullandik. İhtihaplari falan temizlrdi gozu temizledi ama sizin resimdeki hali aldi. Baska veterinere gittik bakti bi sprey sıktı isikla falan kontrol etti suan gormuyo dedi ama cok az goruyodu. Yapilcak bisey yok anne sutu alamamis gec kalinmis dedi gozlerini cikarip dikelim dedi biz yaptirmadik. Damla krem yapmadigimizda akmaya basladi bikac ay sonra. Haftada bir iki yapiyoduk falan. Suan tamamen kör kaldi 6aylik suan

izmir_pet

cok gecmis olsin bu arada sizinki insallah iyilesir ama tam ismini bende bilemiyorum malesef kii

Neslihan_14

Merhaba iyilestirebildinizmi ayni sorun sokakta besledigim kedinin yavrusunda varda ne yapabilirim bulundugum yerde petveterineri yok malesef