Kum Eğitimi Olan Kedi Neden Eve Kakasını Yapar?

billurcum

Kedim evime geleli 1 hafta oldu ve bu süreçte hiç tuvaletini kum dışına yapmadı benimle bulunduğu odada kapı kapalı dâhi olsa kapının önüne gidip miyavlayarak kapıyı açtırırdı. Dün öncelikle salondayken yaptı, bugün uyuyordum ve sabahın 5 de kokuya uyandım ki odaya yapmış. Yeni bir kum almıştım m farklı marka ondan mı oldu diye şüphe ettim ama kuma da yaptı günün diğer zamanları. İç dış parazit aşılarını henüz yaptırmadım küçük olduğu için ondan mı ne sorun anlamıyorum lütfen yardımcı olun???

4 CEVAP

edasukur

Her hangi bir sağlık sorunu olduğu için böyle yaptığını düşünmüyorum fakat biraz daha gözlemlemekte fayda var sanırım. Kendilerini stres altında hissetmek, kumu beğenmemek, kumun yeterince temiz olmaması, tuvaletinin yerini beğenmemek ve sizi cezalandırmak gibi pek çok sebebi olabilir. Bence biraz daha gozlemleyip o şekilde hareket edin ve durum düzelmezse veteriner heminizden yardım alın.

kedigibiyiz

Merhaba eğer geceleri miyavlıyorsa ve kapı kapalı uyuyorsanız buna tepki göstermek için yapmış olabilir. Zatn yeni gelmiş kendini yalnız güvensiz hissediyor olabilir

izmir_pet

yeni gelen kedilerde cok olur bu durum. Bir sure alisana kadar kumu gorebilecegi biyerde olsun. Gorsun ki kuma gitsin. Bi iki hafta alissin sonra krndi kumunu aramaya baslar. Yeni ev yeni ortamda stres yasiyorlar haliyle ondan dolayidir. Ve yeni kum farkli cins kum mu ayni turden mi? Veya belki de kokusunu sevmemis de olabilmr ihtimali var. Ayrica kumu surekli temiz olmali topaklanan kumsa

billurcum

Teşekkürler tavsiyelerinizi dinleyeceğim