Veterinere Götüremiyorum Bu Ne Olabilir?

Beyzanurtzlk

lütfen yardımcı olun. Kedimde fotoğrafta tam belli olmasa da böyle kabuk şeklinde bir şey çıktı? Ne olabilir? Nasıl tedavi yapabilirim,?

17 CEVAP

Beyzanurtzlk

Sokağa çıkıyor fakat bu aralar yağmur yağdığı için çıkmıyot aşıları dış ve iç parazit var böyle kabuk gibi mantar olabilir mi?..

Beyzanurtzlk

Maddi açısından... Böyle sert ama yara kabuğu gibi sert değil biraz sert sürtsem dökülecek gibi

Beyzanurtzlk

Gerçekten ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim ne demek yanlış anlamak yardım ediyorsunuz. Öyle yapacağım :"))

Nursemakpln

Benim kedimde de böyle bir şey vardı,sert kabuktu sanki yara olmuşta sonradan kabuklanmış gibi.Mantar sanıp çok korkmuştum :)) Veterinere götürdüm ve ergenlik aknesi dedi.4 ay civarındaydı kedim.Kabuk kendi kendine düştü,orası kapandı ama tüyleri orada yok gibi :))) yaranın izi kaldı yani.Benim gibi telaşlanmayın lütfen :)

Beyzanurtzlk

Bir şey daha sormak istiyorum bu şeyden kulağının içinde de çıktı bugün bir şey olmaz değil mi...

izmir_pet

Sokaga cikiyor mu ve asilari varmi acaba? Bir de surtunme seklinde bi sekilde yaralanmis olabilir mi? Degilse cilt hastaliklarina girer

izmir_pet

kac gundur var acaba

izmir_pet

birde yikiyor musunuz kedinizi. Sık yikamada cilt kurulugu olur

Beyzanurtzlk

Bugün fark ettim orada ki tüyleri siyah ya yıkamadım hiç

izmir_pet

Dokundugunuzda sert mi yara seklinde. Sadece kuruma ellediginizde dokulme gibi mi? Mantar olabilme ihtimali var tabii ama genelde mantarda tuy dokulmeleri veya kizariklik yara gibi olabiliyor. Sokaga cikiyorsa yaralanma surtunme vb olabilme ihtimali daha yuksek gibi

izmir_pet

veterinerinize gitmeden resim atip sorabilirsiniz bence. Bilmiyorum goturmek mi zor veyada maddi acidan mi ama gidemiyorsaniz resim atip fikir alabilirsiniz. Benim kedilerimde sokaga cikanlarda bu tarz seyler oluyordu ama surtunme kediler arasi yaralanma gibi geciyodu. Bikac gun bekleyin bakalim nolucak

izmir_pet

kuru gibiyse saf zeytinyagi birazcik surulebilir yumusatir. Basit biseyde yarari olabilir mantar dglse

izmir_pet

benim veterinerim boyle seylerde ucret bazen hic almaz bazen en cok 20tl yle cikarim ama heryer bir dgl. Bir de istanbul. Gidemiyorsaniz yine tabiki yanlis anlasilmiyim onemsemeyin demiyorum ama bence mantar olcagini sanmiyorum. Cok onemli olcagini dusnmuyorum yinede bikac gun kontol edin mutlaka. Zeytinyagi surup yumusatin ama mutlaka. Krem tarzi seyler kullanmayin zarari oluyor kedilerde

izmir_pet

gecmis olsun insallah kisa surede gecer

izmir_pet

bende cok mecbur kalmadan veterinere gitmiyorum acikcasi. Bazen para amacli gereksiz ilac takviyeleri yapildigindan cok da guvenmiyorum:) ama suphelendigimiz seylerde gitmemiz gerektiginde gidiyoruz mecbur