Kedim Pireli!

kenayy

sokaktan bulduğum yavru kedim beş gündür benimle. bugün iç-dış parazit aşılarını yaptırdım. Yaklaşık üç saat sonra kulağında bi pire yakaladım. Bu normal mi eğer normal değilse ne yapmam gerekiyor?

12 CEVAP

eylemcaliskan

Damlayı henüz bugün uyguladılarsa pire görmeniz çok normal. Biraz zaman verin, zamanla hepsi ölüp düşecektir.

kenayy

çok teşekkür ederim arkadaşlar çok sağolun :)

edasukur

Endişe etmenize gerek yok, pireler kedinizi ısırdığı an da zaten felç olup düşeceklerdir kedinizin üzerinden. Gezen pireler de genelde sersemlemiş oluyorlar. Çok kısa bir zaman içinde kedinizde pire kalmayacaktır.

izmir_pet

sakin birdaha yaptirmayin. Bikac gun icinde hepsi olup dokecek ilac. O arada sersemliyolar. Yakalayabildiklerinizi yakalayin :)

kenayy

çok teşekkür ederim arkadaşlar çok sağolun :)

kenayy

ikinci pireyi de yakaladım fakat daha çok varlar sanırım normal mi değil mi lütfen cevap verin

kenayy

ikinci pireyi de yakaladım fakat daha çok varlar sanırım normal mi değil mi lütfen cevap verin

Amedsoner

Hemen vetetinere git iyi bir dış parazit damlası yaptir. Ya da veteriner ilaçları satan bir eczaneden Bayer in dış parazit damlasını al. Başka kedilere de yaparsın bir kutusunda çok vwrv

kenayy

ama daha bugün dış parazitini yaptırdım ensesine damlattılar tekrardan yapmam yaptırmam sorun olmaz mı

kenayy

ama daha bugün dış parazitini yaptırdım ensesine damlattılar tekrardan yapmam yaptırmam sorun olmaz mı

Minnakpatipuki

O pireler sersemledigi icin görünüyorlar sanirim. Çünkü bende sokaktan sahiplendim. Evimde ilk gecesinde şöyle bi bakmıştım pire varmı diye ama hiç göremedim. Sonraki gün veterinere goturdum iç dış parazit yaptırdım. Akşamına pireler görünmeye düşmeye başladı. Bazılarını yakaladım öldürdüm 6 tane falan . Detaylıca baktım tüylerinin arasina ve neresini kaşıdıysa hemen kediyi elime alıp kasidigi yere detaylıca baktım hep oralardan çıktılar ve o gece bitti piresi . Kedinize yardımcı olun bence pireleri atmasında. Zaten sizin pireleri öldürdügünüzü görünce tüylerine dikkatlice bakmanıza izin verecektir. Ben yerde koltukta sersemlemis pire görmektense kendim ayikladim bitirdim hemen.

Minnakpatipuki

Elime peçete aldım tek tek yakalayıp pecetenin içinde öldürdüm. Pire ilacı falan surmeyin bir daha