Kedim Sürekli Çim Yiyor

kedipatisii

Kedim için kedi çimi çimlendirmiştim fakat artık neredeyse her yemek sonrasında çim yemeye başladı. Böyle beş altı tane çim yiyor gidip geliyor diğer yemek seansında tekrar yiyor. Bu kadar sık yemesinin bir zararı olur mu? Birde hiç kustuğunu görmedim şu ana kadar. Kusmadan nasıl çıkartıyor tüy yumaklarını? Kusmaması ve sürekli yemesi normal mi?

11 CEVAP

kedipatisii

Benimki dağıtmıyor açıkçası. Ama oyun oynamak maksadıyla üzerine çıktığı falan olmuştu. Bende https://www.***********.com/alice-kedi-cimi-p-PTPAK11?magaza=***********&wt_gl=cpc.nelk.petshop.pla&gclid=CjwKCAiAodTfBRBEEiwAa1haukxzoqszCVR9dFQxZZ3uEAP2j5RoCWqAPkv7XQ2i-JChnW6Z-HKqORoCoK0QAvD_BwE
Bundan almıştım. Memnunda kaldım. Ama bu paraya değmez kendiniz toprak alip buğdayı çimlendirirseniz aynı sonuç verir. İçinde gelen bir kap toprak bide buğday gibi çimlendirecek şeyler.

satinalmayin

Normal ve güzel bir şey mineral ihtiyaçlarını gideriyor midelerini rahatlatıyorlar doğa eczanesinden.

Fablemoon

Çim yemesi gayet normal bizde veterinerimizden bunun için kediler için çim almıştık çok seviyolar

Fablemoon

Benimki de hiç kusmadı bir kere kustu oda aşırı azdı belki siz görmedne kusuyordur veya kediler sindirim yoluyla da çıkardıklarını okumuştum

Ares07

Carrefour da satılan çimin üzerinde file gibi birşey var tel. Oradan patisi geçemiyor dağıtamıyor. Ama bitince yenisini almak gerekiyor. 8 lira kap tekrar kullanım için pratik değil. Ben tekrar alacağım ama çok memnun kaldım. 3 günde çimlendi. 2 hafta kullandım

Teşekkür ederim bir bakayım o zaman, eğer çim de malt gibi dışkıyla çıkmasını sağlıyorsa daha iyi bir seçenek gibi geldi

kedipatisii

Ama kusmuyorda hiç. Genelde bana çim yiyen kedilerin kustuğunu söylerlerdi. Nasil cikartiyorlar tüy yumaklarını?

kedipatisii

Çok ilginç geldi bu durum o kadar yemeğe kussaydi mide kalmazdi sanirim :D muhtemelen kusmadan cikariyor benimki :D

Ares07

Benim bildiğim kadarıyla çim zaten kusmasını değil ki kusmadan tüy yumaklarını dışkısında atmasını sağlıyor. Benim kedim de çok yiyordu aldığımda

Şuanda 2 haftada bir malt veriyorum ama ben de çim kullanmak istiyorum. Ama çimi dağıtacağından etrafı toprak yapacağından o kadar eminim ki :( Sizde öyle bir problem olmadı mı

dorukhanalev

Ben de catit çim seti aldım onda veriyorum. hem kaymıyor sağa sola gidip gelmiyor. hem de kazamıyor çok memnun kaldık.