Kedi Kilosu Ve Beslenmesi Hakkında!

herautte

Merhaba arkadaşlar british kızım 6 aylık ve şuan kilosu 2.700 gram. Bu konuda çok bilgim yok sizce şimdilik normal mi. Ben mama kabını hiç boş bırakmıyorum sürekli önünde bişeyler oluyor. Sizce ölçelerek mi vermeliyim. Daha sağlıklı olması için günde kaç kere ne kadar mama vermek gerekir?

8 CEVAP

Terranova

Kilosu şu an makul. Yavru iken kabının sürekli dolu olması gelişimi açısından önemli. Yemeyi abartmaya bağlı kilo artışı olursa, belirtilen ölçüye göre gün de 3 kere verilebilir.

batinaydogan1

Şu an için normal. Çok kilo artışı olursa ölçüleme işlemine başlarsınız :)

izmir_pet

Benimde 7aylik 2.900falan. Bence de gayet normal saglikli. Bence zaten cok yemiyormus olcmeye gerek yoktur. Sadece mamalar acikta uzun sure durmamasi daha saglikli olur:)

herautte

Çok teşekkürler, hazneli mama kabı aldım bozulcağını sanmam haklısınız bu konuda :)

herautte

çok tatlılar ama maşallah :)) sağlıkla büyüsünler :)

izmir_pet

amin hepsi insallah:))

herautte

teşekkürler arkadaşlar dikkate alacağım :)

izmir_pet

guzel fikir. Tabi ben bunlari dusunemem bile. Kavanozdan az az veriyorum. Ne kadar versem bi seferde yiyo malesef benimki obur:D