Kedim Sizce Hamile Mi???

elaaaa

Yaklaşık 1 ay önce kedim evden kaçmıştı. Sadece bir kaç saat dışarıda kaldı ve bulduğumda bir erkek kediyle kavga ediyordu. Şu an göğüsleri böyle. Sizce hamile midir??? Belli olsun diye tüylerini araladım.

9 CEVAP

Ponponmavis

Belki olabilir fakat yinede başka hayvanlara kavga etmesin

izmir_pet

Olabilir ama kesin bilemeyiz tabi

Mayis1

Eğer o sırada kızgınlıktaysa hamiledir. Kızgınlıkta olup olmadığını bilmiyorsanız bile eğer hamileyse birkaç haftaya daha belirginleşir. Bana hamile gibi geldi eğer 1 ay sonra karnı şişmezse ya da ultrasonla hamile olmadığına emin olursanız kısırlaştırmanız kedinizin sağlığı için en iyisi olur

satinalmayin

yüksekihtimalle hamile çünkü pembeleşmiş ama sokaktaki kediden corona fiv gibi hastalıkları rahatlıkla kapar yavrularıda virüslü doğar o yüzden bir dahakine müsade etmeyin çıkmasın sokağa.

dilekz

Memeye bakarak hamile olup olmadığını anlamak çok zor ama bir ay olduysa göbeği az da olsa belirginleşmiş olmalı artık.
Yine de en doğrusunu muayeneden sonra veteriner söyler.
Kısırlaştırmanızı tavsiye ederim.

elaaaa

Evet kızgınlıktaydı ama diğer kedilerle hiç iyi anlaşamaz ki. :(

elaaaa

Veterinerimizde ultrason yok yine de anlar mı hamile olup olmadığını?Neredeyse 1 ay oldu.

Röntgende de görünebilir röntgen çektirseniz? En doğru tespit öyle koyulur. Çiftleştikten sonra dişi kedinin erkek kediye saldırdığını duymuştum hatta tanık oldum, belki de o anı yakaladınız siz :/ Ama kesin değil tabii ki siz kontrol edin kedinizi ve veterinerinizden röntgen isteyin, hatta başka veterinere gitme şansınız varsa ordan ultrason da isteyebilirsiniz.

satinalmayin

ultrason bir lşeyi değiştirmez 45. günde hamile ise çok net anlaşılır şuandada memesi tamamen renksiz derisinin renginde olmalıydı başından geçen herkes bu fotoya aşşağı yukarı aynı yorumu yapacaktır.