Yumurtaya Nasil Baslamali?

mimimomo

yavrular 4 aylik. kaplarinda daimi kuru mama bulunuyor (profine) gunde 1 veya 2 gunde 1 haslanmis tavuk destegi yapmaya calisiyorum, arada da marketten erisebilecegim konserve mama ile karisik modeller deniyoruz. (siparis vakti gelince ********* konservesi oluyor)
yogurt - yogurt suyu - kaymak sevmediler. keza ton baligi ile de mesafeliler.
haslanmis tavuk civeri agir gelir diye henuz cesaret edemedim (sokaktakiler deli gibi tuketiyo gerci ama bunye farki sanirim)

bu cocuklar biraz ciliz gibi geliyorlar gozume ve arada yumurta takviyesi de yapmak istiyorum ama baslangici nasil yapmaliyim konusunda emin olamadim.
yagsiz tavada yagsiz olarak pisirip sade mi yedireyim? cirpip omletvari bi si mi yapayim (yine yagsiz tavada ve yagsiz) yoksa haslayip ezip mi yedireyim? peynir falan kata yemedikleri icin peynirle de karistiramam: )

ne dersiniz? (tesekkurler)

18 CEVAP

izmir_pet

haklisiniz bende ayni fikirdeyim ama bu sitede bayagi kotu sozler isittim bu konuda malesef bi sure once. Cig ssylerin parazit yapabilecegini soyledim ve dogalarinda cig seyler yerlermis. Aksine cok saglikliymis.. Gibi yanitlar aldim ve biraz hakarete maruz kaldim artk korkuyorum. Kimseyle polemige girmeyi sevmiyorum. Sonucta bisey soyluyorum eger begenmiyosan uygulama:)

Alicveben

Benimkiler kendilerine zararlı olan şeyleri yemiyor ama Sizinkiler bilemem. haşlanmış yumurta yiyor benimki biraz ,bazen veriyorum,kedime.

Feronia

Rica ederim.