Arkadaşlar Benim Biricik Arya'mın Burnuna Ne Olmuş Olabilir Sizce?

PetLoverMia

Akşam eve geldiğimizde burnunu bu halde buldum. Kocaman balon gibi şişmiş, kıpkırmızı büyümüş. Burnunun kemerinde bir tuhaflık var. Sizce ne olabilir?!
Burnu kırılmış gibi

5 CEVAP

axmetmcl

yani bana arı sokmuş falan gibi geldi böyle emin olmak mümkün değil tabi en iyisi bir veterinere göstermeniz 1-2 gün içinde düzelmezse

eylemcaliskan

Merhaba, öncelikle çok geçmiş olsun. Benim bahçede beslediğim kedinin ağzı şişmişti, veterinere gittiğimde çenesinin kırıldığını öğrendim. Bu yüzden bu konularda biraz aceleci olunması gerektiğini düşünüyorum. Tabi ki sizi korkutmak istemem ama altından ciddi bir şey çıkabilir. En azından kendi içinizin rahatlığı açısından götürebilirsiniz.

izmir_pet

soylemek istemedim ama benim de tavsanimin yuzu sismisti. Baslarda biseycik yoktu. Veteriner veteriner gezdik ama apse gibi biseyken ilerledi icinden kurtlanmis malesef uyutulmak zoeunda kaldi. Ayrintilara girmiyorum zaten. Kedi kopekte tedavi olasiligi daha rahat. Erken teshis hayat kurtarir

kedigibiyiz

Ben de ilk bakınca böcek sokması gibi geldi inşallah iyidir kuzucuk :)

izmir_pet

evt ari falan olabilir. İcten kaynaklanan bi alerjik reaksiyon olabilir. Belkide allah korusun cok farkli seyler cikabiliyo. Erke teshis onemli. Mutlaka veterinere goturun