Kedimin Dilinde Leke Var?

eylemcaliskan

Öncelikle merhaba. 5 aylık kedimin dilinde leke fark ettim. İştahında, yemek yemesinde ve keyfinde hiçbir sorun yok ama yine de tedirgin oldum. Sizce ne olabilir ve veterinere götürmeli miyim?

6 CEVAP

uwu

Dişlerinin üstü ince tüyümsü kemiklerle kaplı; kendilerini yalarken aynı zamanda da tarıyorlar. Yaladığı yerdeki bir tüy yumağı/yün parçası falan olabilir. Dilde mi leke var dilin üstünde mi? Dilde olan bir lekeyse önce baytarınıza telefonla sorun ciddi bir şey ise götürün.

Cldkgkcs

Aşıları tam mı ?

izmir_pet

Yoktu yeni mi oldu acaba? Yoksa hic bakmamis miydiniz? Cunku bazi kedilerden dogustan olabiliyor

izmir_pet

sonradan olduysa dediginiz gibi baliktan da olabilir. Veyada alerjik biseyde olabilir veterinere goturcekseniz cok iyi olur:) gecmis olsunn

eylemcaliskan

Evet birçok sebebi olabilir, riske girmemek gerekiyor :) çok teşekkür ederim @izmir_pet

eylemcaliskan

Dün uzun süre oynadık, böyle bir şey fark etmemiştim. Akşam balık fırınlayıp verdim,balığın derisinin siyahlığından kaynaklı olabileceğini düşündüm çünkü daha önce yoktu ama yine de içim rahat etmedi. Yarın zaten kardeşini veterinerden almaya gideceğim, bunu da ne olur ne olmaz diye göstereyim madem. Bu arada sadece iç-dış parazit aşısı var.