Babamı Zor İkna Ettim! Forlance Kedi Maması Nasıl?

3 aylık civarında sokaktan bir kedi sahiplendim.Babamı mama alma konusunda zar zor tartışmalı ikna ettim! Gerek yok diye bir anlayışı var babamın. Ona zaten yediğimiz etlerden,tavuklardan,peynirlerden veriyoruz mama sadece para israfı diye düşünüyor! Dün biraz araştırma yaptım Forlance diye bir mama gördüm (yetişkin kediler için sadece üretiliyor herhalde bu mamadan)aldıkta sizce uygun mu? Bu arada site'de en erken doğum tarihi 1999 yazıyor.. 18 yaşındayım ama 99'lu değilim 2000 seçeneğinin'de eklenmesini rica ediyorum! SAĞOLUN..

9 CEVAP

izmir_pet

yavru kedi mamalarinin degerleri daha yuksektir daha besleyici olur. Yavru mamasi almalisiniz 12aya kadar. Bende bu markayi bilmiyorum. Brit care gercekten guzel bi secim olabilir butcenize uygunsa. Yetiskin mamalarini yemesi de zoe olur hem

holyrana

ben de mama seçerken baya zorlandım günlerim bilgisayar başında mama araştırmayla geçti :D sana şunu önereyim. brit care i'm crazy kitten kullanıyorum. öncelikle testerını istedim atlaspetten. testerını dene bence. yanında da %40 indirim kuponu gönderiyolar eğer kedin beğenirse kuponunla 7kg mama sipariş edersin. ucuza gelir. baya da bi gider. mamada tahıl yok. tüylerini güzelleştiriyor. içeriği kaliteli. bi n&d değil ama. piyasada aşırı abartılmış ve pahalı olan hill's, proplan, royal canine göre kat kat iyi :) o dediğin forlanceyi hiç duymadım bir şey diyemeyeceğim ama 15 kgsi o kadar ucuz olan ürünün içeriğinde kaliteli et ürünleri yoktur diye düşünüyorum. et yan ürünleri vardır (yani kemik kıkırdak gibi), tahıl oranı da yüksek olabilir. yani et obur bir hayvan için o mama pek bi anlam ifade etmez. brit carei bir düşün derim

bugün veterinere gideceğiz ben hala cinsiyetini bilmiyorum

xFUTAKOZAx

Benden daha iyi bilen vardır ancak. Yetişkin kedi mamasını yavru yemekte sorun yaşayabilir çünkü yetişkin mamaların taneleri büyük oluyor.

zuhall

Oranlardan cok esas onemli olan iceriginde ne kullanildigi. Yani o protein neden elde edilmis ? Tahil ve seker iceriyor mu? Bu kismi okuyarak mama alirsaniz daha iyi olur.

Sudeckmkc

Herkesin bütçesi her mamayı karşılayamabilir tabi gayet anlaşılır bir durum. Mamanın protein oranı biraz daha yüksek olursa daha iyi olabilir ama kül ve yağ oranı gayet iyi. Protein ve kalsiyumu da et balık yumurta yoğurt kefir ayran takviyesi yaparak ayarlayabilirsiniz

purine cat chow kitten aldırdım onu iptal ettirdim

cnmnyt

Ben yavru kedime forlance yavru kedi maması yedirdim severek yedi ve gelişimin de bir problem olmadı.denenebilir bence çok ekonomik.

azramenar

Bende birkaç aydır forlance alıyorum daha önce pahalı bir mama alıyordum ama bütçemi zorladı gerçekten. Forlance ı baya bi sevdi bayıla bayıla yiyor